ZALOGUJ SIĘ

Czy niektóre czasowniki, jak np "cost" , posiadają w języku angielskim zarówno postać regularną jak i nieregularną?

zmodyfikowany: 6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Pytam, bo w słowniku Diki, jest taki zapis:
Formy nieregularne: past tense cost, past tense costed, past participle cost, past participle costed
P
PiotrFojcik

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Tak. Są niektóre takie. Np bless, blest (blessed), blest (blessed) czy wet, wet (wetted), wet (wetted). Są też niestety takie, które w jednej z form są zarówno "regularne" (-ed) i "nieregularne", a w innej wyłacznie "nieregularne". Niestety nie przychodzi mi teraz do głowy żaden przykład.
T
tlstar
PiotrFojcik - Dziękuję za wyjaśnienie. A na jakim poziomie kursu mam spodziewać się omówienia tych różnych form występowania czasowników? - 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
tlstar - W tym kursie nie ma chyba jednego, konkretnego miejsca w którym dane zagadnienie byłoby omówione od A do Z. Raczej wszystko jest powoli i stopniowo "dawkowane". Niemniej umiejscowienie danych zagadnień gramatycznych w kursie można sobie odszukać wchodząc w menu "hamburgera" i dalej Gramatyka. Np. jak spojrzałem pierwsza zajawka o czasownikach nieregularnych jest w lekcji A1-28. - 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
PiotrFojcik - Jeszcze raz dziękuję!
Jestem bardzo początkującym kursantem. Ale zauważyłem, że zadane pytanie jest kojarzone z podobnymi wątkami. I po ich lekturze wiem sporo więcej.
- 6 lat temu
tlstar - właśnie mi się nasunęło, że tak popularny czasownik jak learn też ma dwie równoważne postacie w obu formach przeszłych: learnt i learned - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki