ZALOGUJ SIĘ

Jaki jest algorytm powtórek, tzn. ile razy

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
jest powtórzone słówko, żeby było "nauczone"; czy zależy to też od ilości ocen na poziomie 1,2 ?
roma789100

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Oczywiście to zależy od twoich ocen - >1,2,3,4
Nie ma z góry określonej liczby powtórek.
System będzie tak długo mielił powtórki z danym słówkiem, aż podniesie się średnia ocen tego zwrotu.
Nie ma czegoś takiego jak "nauczone" słówko. Każde słówko ma ZAWSZE zapisaną datę następnej powtórki.
Im słowo jest lepiej opanowane, tym najbliższa powtórka jest bardziej oddalona w czasie, ale zawsze jest i gdzieś tam sobie na nas czeka.
H
halkins
roma789100 - dziękuję za odpowiedź :)
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ale mnie tez ciekawi sam algorytm np. jak ocenie slowko na 1 to pojawi sie nastepnego dnia, jak na 2 to dwa dni pozniej, jak na 3 to 3 dni pozniej...
Zastanawia mnie jaka jest roznica pomiedzy normalnym rozkladem powtorek a czestym...
piotr.grela
halkins - wydaje mi się że sprawa może być bardziej skomplikowana i pod uwagę brane będę nie tylko oceny, ale także ilość powtórek słówka w ogóle, ilość powtórek słówka w danym dniu, średnia ocen i odległości od kolejnych powtórek z tego co zauważyłem oddalają się wykładniczo, czyli w wielkim uproszczeniu coś w rodzaju 2x2 potem 2x2x2 a potem 2x2x2x2 itd tak że po jakimś czasie te najlepiej zapamiętane słówka są odsunięte w czasie czasami na lata... - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

...być może przy bardziej dokładnym zrozumieniu algorytmu inaczej wykonywałbym powtórki. Mnie ciężko pracuje się z powtórkami.
abmmichal
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki