ZALOGUJ SIĘ

"Przerwa na kawę!" - zapowiedź komiksów eTutor

zmodyfikowany: 7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Drodzy Użytkownicy,

miło jest nam poinformować, że już niebawem swą premierę będzie miało 15 odcinków minikomiksu edukacyjnego eTutor zatytułowanego "Przerwa na kawę!". Na razie wszystkie odcinki pojawią się w lekcjach na poziomie A2. Przedstawiać będą one przygody czwórki (a właściwie piątki) bohaterów: Hanny, Laury, Julii, Roberta, oraz papugi o wdzięcznym imieniu - Kiwi. Komiksy będą miały formę audiowizualną, a to oznacza, że kwestie bohaterów będą odgrywane przez lektorów. Ale dość opowiadania! Zobaczcie sami! Poniżej znajdziecie link do pokazowego komiksu:

https://www.etutor.pl/lessons/en/a2/3/2/40423

Nawigacja komiksów jest niezwykle prosta: między obrazkami przechodzić można za pomocą strzałek, natomiast nagranie odtworzy się po wciśnięciu spacji bądź klinięciu na obrazek.

Mamy nadzieję, że ta nowa forma nauki przypadnie Wam do gustu, a Wy polubicie naszych bohaterów oraz ich życiowe perypetie :)
o.bracka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

:)
Dobrze, że nawigacja dość prosta bo obsługa tego myszką jest koszmarna ;)
Może to i dla młodzieży fajne...
KateWBriget
pkomarek1 - Wg mnie obsługa myszą jest w porzo, ale nie szkodziło by dodać jakieś klawisze do sterowania... Na przykład strzałki: lewa i prawa na przewijanie, góra - odtwarzanie audio. Albo jakakolwiek inna kombinacja :) - 7 lat temu
o.bracka - Komiksy można przewijać za pomocą strzałek prawo-lewo. Wciśnięcie spacji odtwarza nagranie. - 7 lat temu
pkomarek1 - a no tak, chyba nie doczytałem, albo mi umknęło :) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Super :) Pomysł bardzo ciekawy :). Papuga Kiwi jest niezła :).
Mam dwa pytania:
Czy można by zastosować responsywność obrazków w komiksie? Mam laptopa z małym ekranem i nie mieszą się na ekranie, muszę zmniejszać % widoczność strony, a później przywracać na kolejnym etapie.
Czy jest przewidziany jakiś sposób tłumaczenia tych komiksów? Czy po prostu zawsze będą dostosowane do poziomu i proste?
S
SmallM
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
o.bracka - W tym miejscu chciałabym przeprosić, ponieważ błędnie poinformowałam Panią wcześniej o tłumaczeniach. Z założenia komiksy mają być pisane prostym językiem i dostosowane do poziomu, ale stwierdziliśmy jednak, że tłumaczenia również nie zaszkodzą. Niebawem pojawią się one w komiksach. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Sam pomysł bardzo dobry.

Na smartphone ciężko to przesłuchać. Kliknięcie na obrazek wywołuje pobierz obrazek?

Kliknięcie na speaker ~ raz zadziałało. Strzałki zmieniają obrazki ale nie mam audio.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy Wam za wszelkie informacje i opinie nt. naszego najnowszego minikomiksu edukacyjnego. Jesteśmy wdzięczni za tak ciepłe słowa na jego temat.

@SmallM

Nasi programiści dodadzą progi skalowania obrazu pod kątem komputerów z mniejszymi ekranami, tak żeby również na takich sprzętach przeglądało się komiks sprawnie i wygodnie.

@abmmichal

Dokonaliśmy weryfikacji działania komiksu w aplikacji oraz mobilnej przeglądarce (Chrome i Safari) zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS. Nie zauważyliśmy żadnych problemów z dźwiękiem - jest on aktywowany na 2 sposoby: naciśnięciem ikony głośnika albo kliknięciem w sam obrazek.

Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Panie Dawidzie,
teraz działa. android + chrome.
dziękuję
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy,

nadszedł ten moment! Do Waszych rąk oddajemy 15 komiksów edukacyjnych eTutor! Poznajcie Hannę, Julię, Laurę, Roberta oraz przesympatyczną papugę Kiwi! Spis komiksów można znaleźć tutaj: https://www.etutor.pl/lessons/by-type?learningLevel=A2&newLessonPageType=COMIC_BOOK
o.bracka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki