ZALOGUJ SIĘ

Czy system mógłby w jakiś sposób zaznaczać błędnie wpisane słowo?

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
To pytanie kieruję do administratorów.
Chodzi o to,że gdy zdarzy się zrobi błąd, bardzo dużo czasu zajmuje odnalezienie go. Nie mówię tu o błędnie użytym zwrocie, czy złym szyku w zdaniu bo to łatwo wyłapać, ale raczej chodzi mi o opuszczenie czy przestawienie litery. Gdy się popełni taki błąd to system w powtórkach odrzuca całą odpowiedz. Ja rozumiem, że taki jest system i że to zdanie trzeba powtórzyć. Trudno, ale OK. Irytujące jest jednak to, że traci się czas na wyszukiwanie błędu a nie wiadomo o jaki błąd chodzi. A przecież uświadamianie sobie błędów jest elementem nauki. Pół biedy kiedy zdanie jest krótkie, ale gdy zdanie jest złożone to zajmuje sporo czasu. W innych aplikacjach system wyłapuje błędne słowa i w jakich sposób (np. podkreślając) wskazuje go. Mnie takie wskazywanie błędów bardzo by odpowiadało
KrystynaS52

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Jeśli chodzi o moduł Powtórek to zawsze, gdy odpowiemy na pytanie i klikniemy "Sprawdź odpowiedź", pojawia się prawidłowe rozwiązanie tuż pod naszą odpowiedzią . Gdy odpowiemy błędnie, system zaznacza naszą odpowiedź na czerwono, a my dzięki podglądowi na prawidłową możemy szybko rozpoznać nasz błąd. Dotyczy to zarówno powtarzanych słówek, jak i całych zdań.

Co do sytuacji, w których znamy odpowiedź, ale np. zrobimy literówkę, a system uzna to za błąd, to zawsze mamy dalej możliwość ocenienia tego na 4, skoro wiemy, że był to niezamierzony błąd, bądź też na 3, gdy wiemy, że był to wynik zapomnienia, podczas gdy sformułowanie jest nam ogólnie znane. Wówczas też algorytm wcześniej przydzieli do powtórzenia dane hasło ocenione na 3, aniżeli te, które ocenione jest na 4.

Pozdrawiamy.
dawidturek
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
KrystynaS52 - Dziękuję za odpowiedź. Ja to wszystko wiem i ogarniam i mam wrażenie, że udaje mi się w czasie nauki korzystać ze wszystkich możliwości jakie daje Wasz portal. Mój wpis był jedynie sugestią jaka nasunęła mi się w trakcie użytkowania kilku programów do nauki języka angielskiego.

Pozdrawiam
- 7 lat temu
tomhal - Pojawiło się super usprawnienie w pokazywaniu błedów!. Nie trzeba tracic czasu na ich szukanie/ a często byly to literówki. - 7 lat temu
graczens - Fajne usprawienie z oznaczaniem błędnych słów.

Algorytm wymaga rozwoju : zanacza błędnie skróty lub inne, równoległe odmiany.
Np.
- w zdaniu oznaczył moje "are not" jako błędny/niezgadzający się z "aren't".
- gdy napiszę zdanie z małej litery oznacza to jako błąd (co jest uważam zbytnią gorliwością i niekonsekwencją, bo na przecinki i kropki nie reaguje)
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Krystyna, a mnie się Twój pomysł bardzo spodobał i mam wrażenie, że właśnie został zrealizowany :) Nareszcie jest tak, że gdy zrobię błąd w zdaniu, to tylko błąd jest zaznaczony na czerwono a nie całe zdanie.
futbolowa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Super! Bardzo dziękuję za tę innowację i bardzo się cieszę, że portal, któremu poświęcam czas każdego dnia, rozwija się a jego pracownicy robią dobrą robotę abyśmy my, zwykli użytkownicy mieli frajdę z korzystania z niego.
KrystynaS52
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy,

Przemyśleliśmy jeszcze raz sugestię przedstawioną na początku tego wątku i uznaliśmy, że takie ulepszenie bardzo pomogłoby Wam w jeszcze efektywniejszej nauce. Dlatego postanowiliśmy zrobić Wam niespodziankę i w ostatnich tygodniach opracowaliśmy algorytm, który w błędnym zdaniu zaznacza miejsce, gdzie został popełniony błąd a nie całe zdanie jak dotychczas.

Mamy nadzieję, że ta zmiana przypadnie Wam do gustu :)

Pozdrawiamy.
dawidturek
graczens - Fajne usprawienie z oznaczaniem błędnych słów.

Algorytm wymaga rozwoju : zaznacza błędnie skróty lub inne, równoległe odmiany.
Np.
- w zdaniu oznaczył moje "are not" jako błędny/niezgadzający się z "aren't".
- gdy napiszę zdanie z małej litery oznacza to jako błąd (co jest uważam zbytnią gorliwością i niekonsekwencją, bo na przecinki i kropki nie reaguje)
- 7 lat temu
mlesniewska1 - No ale przecież "are not" = "aren't", System co prawda z "nadgorliwością" oznacza to jako błąd, ale my doskonale wiemy że jest to ok (podobnie zresztą jak początek zdania małą literą) i po prostu oceniamy się na 4. Sorry, ale wydaje mi się, że to trochę szukanie dziury w całym :-) Co innego, jeśli w zdaniu, zwłaszcza długim, nie wiemy gdzie popełniliśmy błąd. - 7 lat temu
futbolowa - A mnie też trochę to irytuje. Do tej pory nie trzeba było korygować oceny eTutora, kiedy wpisało się np. i'm zamiast I'm. Czasem z automatu kliknę 'enter' i już mam zaburzony algorytm powtórek. - 7 lat temu
KrystynaS52 - Mnie w zupełności satysfakcjonuje to co jest teraz. Nauka idzie dużo sprawniej, nie marnuje się już tyle czasu na wyszukiwanie błędu co do tej pory. Niespodzianka Wam się udała :-) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki