ZALOGUJ SIĘ

Jak prawidłowo należy wymawiać słówko tomato? Spotkałem się z różnymi wymowami tego słówka.

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
S
sasa91

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Witam,
używając polskich znaków "tmateu" gdzie 'a' jest wymawiane dłużej niż nasz polski odpowiednik.
D
Dantes79
Dantes79 - Zapomniałem wspomnieć o typowo amerykańskej wersji gdzie zamiast a wymawiamy ei. - 8 lat temu
Gość - Dantes79 - chodzi o to, że są słowa angielskie, które zapiszesz "po polsku" fonetycznie i wymowa będzie się zgadzała, bo i transkrypcja fonetyczna na to wskazuje, ale są również słowa, których nie ma możliwości tak zapisać, bo to inny język i inna wymowa, dlatego powstał alfabet fonetyczny, dlatego powstała dziedzina zajmująca się badaniem dźwięków w mowie ludzkiej. To tak jak byś chciał zapisać fonetycznie "po polsku" śpiew skowronka, więc nie wiem skąd to oburzenie, chyba powinniśmy sobie pomagać wzajemnie, a nie urządzać jakiś wyścig szczurów kto wie lepiej. Pzdr. - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

znajdź słowo w słowniku (okienko u góry Szukaj w słowniku) i tam praktycznie przy każdym słowie masz nagraną wymowę.
pkomarek1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przy każdym słowie w słowniku masz transkrypcje fonetyczne, naucz się je czytać plus do tego osłuchaj się z wymową przez rodowitego Brytyjczyka oraz/lub Amerykanina, ta opcja również jest dostępna. W celu nauki czytania transkrypcji fonetycznych, kliknij na którąkolwiek transkrypcje, wówczas system przeniesie Cię do samouczka.
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ok dzieki z tego co wiem to nie ma jednej wersji
S
sasa91

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki