ZALOGUJ SIĘ

Co oznacza wyrażenie "to collect bad wines"?

9 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Czy jest to idiom?
K
kgernand

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

W słownikach nic nie ma, bo z ciekawości szukałam. Znalazłam tylko tyle w sieci: "I collect bad wines" is shorthand for "don't wait until tomorrow to enjoy what you own today."
Zastanawiam się czy to nie jest jakieś osobiste, wymyślone wtrącenie autora (taka przenośnia) czy coś w tym stylu. Albo stary, rzadko używany zwrot. Ciekawe...
absolwentka
9 lat temuzmieniany: 9 lat temu
kgernand - dzieki, mysle ze to dobry trop. - 9 lat temu
absolwentka - Pytałam znajomego, który angielskim posługuje się już 20 lat i podał mi podobną definicję tego zlepku. Także chyba nic innego nie wymyślimy ;) Pozdrawiam! - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Znalazłem zbliżoną odpowiedź.,którą bym przetłumaczył " Korzystaj z okazji spotkania z przyjaciółmi by napić się dobrego wina zamiast je kolekcjonować i odkładać na specjalne okazje bo nie wiemy czy będziemy mogli świętować jutro. " Czyli nie odkładaj na potem.

“I collect bad wines,” he said. Why? Because why wait for a special occasion in the future to drink a good wine. As soon as the right friend or the right person is there with you, let’s open that good bottle and celebrate! We don’t know if we’ll be able to celebrate tomorrow. You can replace the wine metaphor with anything else you’d like.
(http://renegadehealth.com/blog/2015/04/04/i-collect-bad-wines)
T
tranqilo
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Po co komu zepsute, zjelczale wino, przeciez go sie nie napijemy, moze chodzi o to aby nie zyc zlymi wspomnieniami, emocjami, otaczac sie zlymi ludzmi... Zycie jest krotkie, trzeba pic i kolekcjonowac tylko dobre trunki :-)
piotr.grela
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu
tranqilo - Życie jest zbyt krótkie by się zapijać ;-) - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Można prosić o dodanie tego idiomu do słownika etutor?
H
herrmaan
wojtek.j - Niestety nie. Nie jest to idiom, tylko coś, co powiedział jakiś pan na TED talks. :-) - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki