ZALOGUJ SIĘ

Liczba powtórek

13 lat temu
Witam. Uczę się za pomocą Etutora od początku stycznia. Jestem bardzo zadowolony zwłaszcza dlatego, że nauka w tym serwisie sprawia mi przyjemność. Niestety pracuję, więc czas na naukę mam ograniczony. Dotychczas starałem się wykonywać wszystkie zaproponowane przez system powtórki. Kiedy było ich ok. 50 to udawało mi się to realizować, ale dzisiaj zobaczyłem, że jest zaproponowane 80, czy można w jakiś sposób ograniczyć liczbę powtórek np. do 50 ? Czy system po prostu będzie powiększał liczbę powtórek wraz z ilością zdań, które się nauczę i z czasem liczba powtórek na dzień będzie wynosiła ponad 100 ? Mam ustawioną częstotliwość na Normalną. Czy może ktoś mi powiedzieć jak z tym jest ? Nie chcę sobie pozwolić na przekładanie powtórek na kolejne dni, bo prędzej czy później nie wyrobie, a jeśli ich liczba jest większa niż 50, 60 to nie wyrabiam, tym bardziej, że prócz powtórek przerabiam jeszcze bieżący materiał. Proszę o pomoc.
N
Neither

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

[quote=Neither](...)Nie chcę sobie pozwolić na przekładanie powtórek na kolejne dni, bo prędzej czy później nie wyrobie, a jeśli ich liczba jest większa niż 50, 60 to nie wyrabiam, tym bardziej, że prócz powtórek przerabiam jeszcze bieżący materiał. Proszę o pomoc.[/quote]

Neither, sam sobie przeczysz albo nie do końca rozumiesz system nauki :) Powtórki (jak sama nazwa wskazuje) to powtórka materiału "bieżącego" -> im więcej robisz na bieżąco, tym więcej masz powtórek. Owszem, z czasem powtórki się zmniejszają, ale zgodnie z krzywą zapominania, więc raczej wolno :>
W
Wiolaen

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dokładnie jest tak jak pisze Helineth. Chyba nie ma opcji by automatycznie rozkładało Ci powtórki tak byś zawsze miał ich 50. Wraz z przerabianiem kolejnych lekcji musiałbyś co chwile korzystać z narzędzia rozkładania powtórek.

Ja czasem wykonywanie powtórek przyśpieszam tak, że nie piszę slówka czy zdania tylko sobie go szybko mówię i daje "enter" i w zależności czy dobrze sobie powiedziałem daje od 1,2,3 lub 4 ;)
ryan

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki