ZALOGUJ SIĘ

Problem wyświetlaniem nazw list w Moje Słówka

14 lat temu
Przeniosłem trochę słówek z domyślnej list Moje Słówka do innych list ale nadal w powtórkach, albo w wyniku wyszukiwania słówek w Lekcjach, albo w obu, jest wyświetlana poprzednia nazwa listy. Słowo pursuit (zajęcie, praca, pasja, hobby) występuje podwójnie w wynikach wyszukiwania z nieprawidłową nazwą listy Moje Słówka. Pewnie to słówko występuje dwa razy na innych listach, ale na których? Mam już tych list i słówek sporo i coraz mniej nad tym panuję.
Coś jest tutaj nie tak z wyświetlaniem nazw list. Czy jest jakiś sposób, żeby to poprawić?
P
pjanaska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 9

Tej listy nie usuwałem.
P
pjanaska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Usunąłem listę domyślną ale słowo pursuit jest w wynikach wyszukiwania dwa razy z nazwa listy "Moje słówka angielskie".
Ponadto liczba nauczonych elementów zmniejszyła się o nieco ponad 200 i liczba powtórek na dziś o około 50.
Czyli nadal nie mogę powiedzieć że panuję nad tym.
P
pjanaska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ok. Poczekam do jutra.

Jeszcze chciałbym dodać, że to co wyżej opisałem dotyczy słówek ze słownika. Przy przenoszeniu własnych słówek z jednej listy od innej nie zauważyłem problemów, z może z wyjątkiem utracenia historii powtórek dla tych słówek.
P
pjanaska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Element wyświetlający listę słówek do której przypisany jest element na stronie powtórek prawdopodobnie zostanie całkowicie usunięty - jeden element może należeć do kilku list słówek co powoduje, że nie wiadomo, jaką nazwę należy wyświetlić. Występuje również opisywany problem związany z przenoszeniem elementów między listami słówek.
pako
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję za pomoc zanstef. Okazało się, że słówka nie wróciły same do powtórek ale dopiero po ponownym zapisaniu list w których te słowka się znajdowały. Co ciekawe o okazało się, że man następne ok. 1000 słowek, które są na razie wyłoczone z powtorek. To te, które były na liście domyślnej. Lista domyślna miała ponad 1000 pozycji, czyli wiecej limit 200 słowek (teraz już chyba 500), co uniemożliwiło zapisanie zmian (chyba że zmodyfikowanie lista nie przekraczła limitu). To był jeden z powodów dla którego postanowiłem ją podzielić na listy do 200 słówek. Ciekawe, że nie zauważyłem, że tylko mała część słowek z listy domyślnej była w systemie powtórek.

Myślę, że element wyświetlający listę słowek do której przypisany jest element na stronie powtórek przynajmniej mnie pomaga w nauce i usuniecie go nie byłoby szczęśliwym rozwiązaniem z racji tego, że czasem zachowuje się w sposób trudny do przewidzenia. Uważam, że złe wyświetlenie nazwy jest mniejszym kłopotem niż to, że nie ma prostego sposobu na poprawienie takiego przypadku.
P
pjanaska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Niestety na klawiaturze mamy tylko ograniczoną liczbę klawiszy więc wpisywanie znaków z różnych alfabetów na świecie jest troszkę trudniejsze. Na szczęście mądrzy ludzie wymyślili na to sposób: każdy znak ma swój kod i tymi właśnie kodami trzeba się posługiwać.
[url]http://www.kurshtml.boo.pl/generatory/unicode.html[/url] - pod tym linkiem znajdziesz tablicę znaków unicode. Kiedy już znajdziesz wybrany znak, klikasz na niego i na dole w okienku wyświetli się jego kod. Ten kod należy skopiować i wstawić bezpośrednio do pisanego tekstu.
Zagmatwane?
Przykład:
Ä to jest Ä
Tutaj na forum to nie zadziała ale zrób test. Przy dodawaniu słówek samodzielnie wpisz sekwencję znaków, którą podałam powyżej i kliknij na podgląd.
A teraz skopiuj tam poniższą linijkę:
BRAWO
Życzę miłej zabawy!
E
Estiny

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie ma za co :) Jednak wcale nie jestem w pełni przekonana, że wszyscy użytkownicy tutaj wiedzą choćby co to jest unicode. Może to i są podstawy ale tylko dla tych, którzy zajmowali się tworzeniem stron www, obsługą baz danych albo innymi rzeczami, gdzie sposób kodowania znaków odgrywa kluczową rolę ;) Myślę, że fajnie by było jakby administracja dodała w dziale "Pomoc" informację, jak się tym posługiwać. Na pewno ułatwiłoby to wielu osobom życie.
E
Estiny

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Co do spacji to nie powinno jej być. Te kody można mieszać też z "normalnymi" polskimi literami, więc jak się je rozdziela spacją to litery też są rozdzielone spacją. to tak jakbym napisała: "E s t i n y", zamiast "Estiny". Mogłabym też napisać: "Estiny". wtedy pierwszy kod zostanie zamieniony na "E" a reszta pozostanie bez zmian.
E
Estiny

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Znaki najlepiej przeklejać do edytora bezpośrednio - nie w postaci kodów HTML, tylko tak jak się wyświetlają na ekranie. Z większością popularnych alfabetów nie powinno być problemów.
pako
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki