ZALOGUJ SIĘ

Pytania i odpowiedzi w powtorkach

15 lat temu
Mnie natomiast razi jedno -
jestem osoba ktora tryb nauki przeglada tylko w opisie danego czasu i leci na powtorki gdzie trzeba sie bardziej wysilic i pomyslec jaka jest odpowiedz niz wykuc sie zdan ktore sa podowane na blache i pozniej meczyc powtorki..
Co mnie denerwuje to sytuacje z przykladem ktory podaje nizej:

When (...) school? (rozpoczyna)
- to jest pytanie ktore mozna interpretowac na kilka sposobow np: kiedy rozpoczyna sie szkola itp

jakie jest moje zdziwienie jak odpowiedz pada:

When does she start school?
Kiedy ona rozpoczyna szkołę?

skad niby czlowiek ma sie domyslec ze chodzi o nia badz o niego albo o nich ? troche powinno to byc bardziej okreslone w nawiasach podpowiadajacych...
Takich przypadkow z roznymi zdaniami ktorymi trzeba mocno zgadywac jest wiecej..
V
vintec

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Nastepna przyklad:
I (...) myself. Leave now. (nie będę)

odpowiedz
I won't repeat myself. Leave now.


Niby drobiazg gdyz najwaznijesze jest slowo won`t ale skad osoba ma wiedziec ze chodzi i repeat ...
V
vintec

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Już dawno chciałam w tej sprawie napisać - dotyczącej przykładów jakie podaje Podróżnik. Takich zdań w których nie wiadomo o co chodzi (bez całego tłumaczenia) jest wiele.
MYŚLĘ ŻE NAJLEPSZYM ROZWIĄZANIEM BYŁOBY PODAWANIE CAŁYCH ZDAŃ DO PRZETŁUMACZENIA,
Z WYRÓŻNIENIM ZWROTU DO WSTAWIENIA NP. CZCIONKĄ BOLD.
Wtedy nie straci się sensu zdania, a wpisywać się będzie tylko podane zwroty we właściwej formie, bo to właśnie chcemy sprawdzić czy potrafimy!
LERNANTINO

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki