ZALOGUJ SIĘ

Plany rozwoju na rok 2014

zmodyfikowany: 10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Witam serdecznie,
Ze strony etutor.pl korzystam około 250 dni wykonałem ponad 100 tysięcy powtórek, wcześniej przyglądałem się rozwojowi serwisu z konta mojego brata. Mając świadomość, że za 3 miesiące utracę swój roczny abonament, chciałbym się dowiedzieć jak wyglądają plany rozwoju wersji języka angielskiego na rok 2014 od ekipy etutor.pl.
W ciągu całego okresu odkąd mam tu konto, jedynymi zmianami i nowościami było:
- odświeżenie nagłówka i logo (i na tym koniec?) spodziewałem się chodź by całej przebudowy graficznej serwisu. Nie wspominając o stworzeniu responsywnej witryny (w dzisiejszych czasach to po prostu obowiązek dzięki której treść i zawartość dostosowywała by się do każdej wersji rozdzielczości czy to tabletu czy smartfona, można dzięki temu porzucić nawet wersję na androida)
- aplikacja na androida (czemu by nie powtarzać materiału i lekcji na telefonie/tablecie z androidem?) aplikacja na androida jest całkowicie skopana, nie wiem czy jakakolwiek aktualizacja uratuje ją przed zagładą. Kilka największych wad: ciągle wywalanie błędów, strasznie wolne działanie np. przeskakiwanie między poszczególnymi powtórkami, ciągłe problemy z synchronizacją między stroną a aplikacją i to są błędy widziane tylko przez normalnego użytkownika, nie chcę tu wchodzić w dogłębną analizę.
- kawiarnia eTutor brakuje chodź by najbardziej podstawowej opcji jak rozmowy grupowe, które są dostępne na każdym serwisie czatowym dzięki którym nie musimy ograniczyć się do konkretnej osoby z którą piszemy na priv, rozmowy grupowe o wiele bardziej i szybciej wzmocniły by naukę angielskiego.
- informację dotyczącą użytkowników i nowe serwery - pominę to sprawa oczywista, lecz bardziej informująca
- i na sam koniec po prawie 4 miesiącach jedyną nowością było nagranie wymowy dla 1500 słówek w języku amerykańskim TADAM!
- jedynym plusem jest dodanie bazy kolokacji lecz myślę iż 90% użytkowników nigdy z tej funkcji nie skorzysta.
Pominę tu oczywiste sprawy oczywiste takie jak błędy językowe, czy chodź by powtarzanie wyłącznie trudnych słówek(wiem mogę to robić tworząc nową listę, ale po co mam robić coś dwa razy?) Skończywszy na strasznie ociężałym omówieniu gramatyki w poszczególnych lekcjach i na obietnicach wprowadzania poszczególnych zmian które od 2 lat nie ruszyły kompletnie do przodu.

Połowę z tych rzeczy bez urazy dałoby rade zrobić w maksymalnie 2-3 dni a nie w 2-3 miesiące i jeszcze to całkowicie skopać. Wydaję Mi się, że do wykonywania ulepszeń/nowości są zlecane osoby całkowicie niewykwalifikowane które bez urazy powinny zajmować się całkiem czymś innym. A chodź by z tych 250 tys użytkowników 5-7 tys byłoby aktywnych i regularnie opłacało abonament to lepiej wynająć programistę który zna się na swojej robocie i zrobił by to 100% lepiej mniejszym kosztem.

Ja tylko po prostu wyraziłem swoją opinie bo żal Mi, że platforma z takim potencjałem robi z miesiąca na miesiąc 10 kroków w tył zamiast robić chodź 1 w przód.
Czekam na przedstawienie chodź by jednej nowości która zatrzymała by Mnie przy dalszym korzystaniu z Waszego serwisu, pewnie macie ustalone sprawy priorytetowe które zamierzacie wprowadzić w niedalekiej przyszłości czy może nie?
S
SiaraJr
karol.k - Temat przeniesiony na forum. - 10 lat temu
Rohdar - Ciekawy jestem jak duże jest zainteresowanie kawiarnią eTutor? Pomysł nie jest zły, ale realizacja średnia, przez co dla mnie jest on raczej na tym etapie nauki bezużyteczny. Zgadzam się tutaj z przedmówcą, że rozmowy grupowe, czy też kanały tematyczne trochę by pomogły. Ta funkcjonalność zwróciła moją uwagę, bo to jedyna bardziej znacząca modyfikacja, nie licząc testów do lekcji, w których brakuje mi podstawowych informacji o moich postępach, a prowadzenie statystyk w arkuszu kalkulacyjnym (takie rozwiązanie zaproponował kiedyś jeden z użytkowników) mnie nie kręci :) - 10 lat temu
moribundus - Cytuję: "Pominę tu oczywiste sprawy oczywiste takie jak błędy językowe, czy chodź by[...]"
To tylko jeden przykład, nie liczyłem ile jest podobnych, bo nie o to do końca chodzi. Czepiam się? Być może, ale jeśli ktoś wytyka innym błędy, to wypadałoby sprawdzić, czy sam ich nie popełnia, szczególnie, kiedy robi to na forum. Jenak nikt idealny nie jest, ja też :)

DOBRZE: choćby | ŹLE: choć by, chodźby
"mi" nie piszemy z wielkiej litery

Wracając do samego przekazu, to jest w tym sporo racji, choćby to, że serwis faktycznie od długiego czasu stoi w miejscu, dlatego nie przedłużyłem jeszcze abonamentu. Prawdę mówiąc czekam na promocję, bo nie oszukujmy się, za cenę standardową to się nie opłaca.
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 12

SiaraJr zgłosił jedną rzecz bardzo ważną do twórców serwisu rozwój serwisu powinien nadążać za postępami językowymi jaki daje ta platforma użytkownikom. I prawda jest że jest to najlepsza metoda biznesowego rozwoju. Myślę że jakiś oddźwięk ze strony autorów się pojawi.

Z tymi zmianowi w rozwoju platformy chyba nie jest tak łatwo jak przedstawia SiaraJr, ale sama potrzeba rozwoju i kierunki SiaraJr ocenił bardzo dobrze.
abmmichal
Rohdar - Ja także jestem coraz mniej entuzjastycznie nastawiony co do przyszłości. Od roku praktycznie nic się nie zmienia, a ciekawych pomysłów od użytkowników było całkiem sporo. Niezrozumiały dla mnie jest brak rozwoju platformy w kierunku urządzeń mobilnych. Używam tabletu i części ćwiczeń nie mogę po prostu wykonać, a część (np. krzyżówka) wymaga sporo cierpliwości. Nie mam na myśli dedykowanych aplikacji, a tylko dostosowanie portalu, aby lepiej działał. Może to efekt braku silnej konkurencji? - 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Lepiej nie będzie, to oczywiste.
rupcio

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A właściwie to dlaczego nie ma dodawanych nowych lekcji, fotolekcji, filmów z gramatyką, list słówek i obrazków do istniejących haseł (co wzbogaciło by listę do ćwiczeń obrazki)?
B
Bratkowa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dla mnie super, że na platformie pojawił się drugi język. Może gramatyka nie jest najlepsza, powinno być więcej do słuchania i czytania ale...dla mnie etutor jest dodatkowym narzędziem do nauki. Bardzo przyjemnym. Testowałam już inne platformy i żadna mi nie odpowiada. Idąc z duchem czasu , faktycznie aplikacja powinna chodzić na wszystkich urządzeniach mobilnych, bo jest to wkurzające jak coś nie działa. A może tak jakaś ankieta do użytkowników??? Zebrać do kupy uwagi, i wdrożyć coś czego chce większość. Jeden zadowolony klient przyprowadza....a mega zadowolony jeszcze więcej. A niezadowolony...No właśnie. Róbcie mały krok do przodu, bo warto!
L
lumpsum1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

RAPORTY MIESIĘCZNE PROSZĘ ;) nie wiem dlaczego znajomych raporty miesięczne mogę zobaczyć a swoje nie - oprócz wykresów chciałabym zobaczyć tabelkę z liczbami ;) DZIĘKUJĘ ;)
motylica113
Ewa-Sally - Jak na stronie profilu klikniesz swoje nazwisko pod obrazkiem, to ci wyskoczą rozbudowane statystyki łącznie z raportami miesięcznymi. :) - 10 lat temu
motylica113 - o wielkie dzięki nie wiedziałam że jest taka możliwość super ;) - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Może na początek odpowiem na zauważone przez Ciebie kwestie:
> 1) odświeżenie nagłówka i logo (i na tym koniec?) spodziewałem się chodź by całej przebudowy graficznej serwisu.
Przebudowa serwisu pod względem graficznym jest bardzo dużym wyzwaniem. Na razie nie planujemy rewolucji w tym zakresie. Planujemy jednak w najbliższych miesiącach sukcesywnie odświeżać wygląd serwisu. Pierwsze drobne zmiany szykują się już "na dniach".

> 2) aplikacja na androida (czemu by nie powtarzać materiału i lekcji na telefonie/tablecie z androidem?) aplikacja na androida jest całkowicie skopana
Obecnie pracujemy nad nową aplikacją mobilną. Nie będzie to aktualizacja, ale napisana od nowa aplikacja, która zawierać będzie dotychczasowe funkcjonalności plus nowe funkcje. W wersji 1.0 nadal nie będzie możliwości wykonywania całych lekcji, ale zmierzamy powoli w tym kierunku - chcemy udostępnić jak najwięcej funkcjonalności lekcyjnych w ramach aplikacji. Tę wersję chcemy już naprawdę regularnie aktualizować i poszerzać o nowe moduły.

Co do uwagi dot. działania platformy na urządzeniach mobilnych. Niestety, jesteśmy świadomi problemów, jakie się pojawiają. Bieżący rok chcemy poświęcić wdrażaniu wszelkich możliwych zmian, jakie pozwolą na bezproblemowe korzystanie z serwisu za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

> 3) kawiarnia eTutor brakuje chodź by najbardziej podstawowej opcji jak rozmowy grupowe
Kawiarnia powstała jako odpowiedź na zgłaszane przez użytkowników zapotrzebowanie na chat. Jest to narzędzie, które wymaga poprawy i planujemy wprowadzenie zmian. Zmiany te w chwili obecnej nie są jednak naszym głównym priorytetem. Chcielibyśmy, żeby użytkownicy rozmawiający w Kawiarni mieli możliwość udostępnienia innym użytkownikom informacji na temat swoich pasji i zainteresowań - informacji, które pozwoliłyby wyszukiwanie osób, z którymi chcemy rzeczywiście porozmawiać. Jesteśmy ogólnie otwarci na wszelkie propozycje - prosimy o ich zgłaszanie na [...]@etutor.pl. Takie zgłoszenia zostają dodane do naszej bazy pomysłów i planów na przyszłość.

> 4) jedynym plusem jest dodanie bazy kolokacji lecz myślę iż 90% użytkowników nigdy z tej funkcji nie skorzysta.
Bardzo by nas zdziwiło i zasmuciło, gdyby 90% naszych użytkowników nie korzystało z modułu kolokacji, ponieważ stanowią one potężną bazę wiedzy. Na szczęście statystyki mówią nam inaczej ;)
Jesteśmy z bazy kolokacji naprawdę dumni, na bieżąco ten projekt rozwijamy i mamy nadzieję, że z czasem stanie się jednym z najlepszych narzędzi dostępnych w internecie.

Co do naszych planów. W najbliższym czasie będziemy skupiać się na kilku wskazanych poniżej projektach:
- nowej aplikacji mobilnej
- poprawkach związanych z funkcjonowaniem serwisu na urządzeniach mobilnych
- projekcie kolokacji

W maju planujemy uzupełnić brakujące nagrania w Dikim (czekamy na dostępność naszego stałego lektora). Chcemy również opublikować efekty jednego z naszych "tajnych projektów". Mamy nadzieję, że pozytywnie Was tym zaskoczymy. Na razie jednak nie chcemy jeszcze uchylać rąbka tajemnicy.
W naszych planach na przełom półrocza jest również poprawa notatek gramatycznych. Jest to wynik płynących od Was sygnałów :)

Pozdrawiam serdecznie w imieniu zespołu eTutor!
japonskiwachlarz
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu
SiaraJr - I o takie konkrety właśnie mi chodziło, szczególnie jestem zadowolony z pisania aplikacji na androida od nowa dzięki czemu mobilna nauka z etutorem będzie zapewne o wiele przyjemniejsza :)
Co do kolokacji to pewnie jest tak jak pisał @abmmichal, że od wyższego poziomu zapewne są niezbędne do lepszej i efektywniejszej nauki.
@adamdor nikt nie narzeka tylko każdy ma prawo do własnej opinii.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za odpowiedź!
- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu
Rohdar - Łał! Jestem pod wrażeniem zmian, które zostały wprowadzone w ostatnich dniach ;) A tak na poważnie to nie mogę się już doczekać na "tajny projekt" :) - 10 lat temu
Rohdar - Czy aplikacja mobilna będzie wydana także na iOS? Nastąpi to równolegle z wersją na Androida? - 10 lat temu
japonskiwachlarz - Niestety, w przygotowaniu jest jedynie aplikacja dla Androida. Jeśli chodzi o iOS - w chwili obecnej nie mamy w pełni sprecyzowanych planów co do aplikacji. Niewykluczone, że taka powstanie. Jednakże jeśli nawet się na nią zdecydujemy, nie jest to kwestia najbliższej przyszłości. - 10 lat temu
Otus - Czy ten "tajemny projekt" to nowe badziewne ikony w całym serwisie i kaszaniasty wygląd? Faktycznie udało wam się mnie zaskoczyć. Szkoda tylko, że na minus. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kolokacje są bardzo ważne od A2, a już na pewno od B1 - bez tej funkcji diki byłoby słabsze; i te uwagi w tym względzie mysle że Pani z e Tutor są celne. Im więcej przykładowych zdań - nie tych automatycznych zdań - tym lepiej.
Te kolokacje szczególnie ważne są przy pogłębionych powtórkach - powiem tak od pierwszej lekcji Tutora.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Słuchajcie no ludzie, narzekać na szkołe , jejku to jak narzekać na nauczyciela, a wiadomo że winą jest za mało poświęcenie uwagi, uczę się Angielskiego i choć głowy nie mam do języka to wbijam go młotem do pustej głowy, i teraz jestem majstrem w uk , uważam że to najlepiej skonstruowana strona do nauki J.obcego, tylko chęci, i godziny spędzone przed kompem. pozdrawiam i powodzenia...
adamdor
Gość - mozesz napisac il3 czasu poswiecasz dziennnie? ... oraz ile juz jestes na etutorze? - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A ja czekam na to, by można było w nauce J.NIEMIECKIEGO wreszcie wysłuchiwać całych zdań dołączonych do słówek. Właśnie w innym wątku "czy warto uczyć się całych zdań", który przed chwilą przeczytałam - wszyscy potwierdzają, że warto i że tylko wtedy słówka się faktycznie zapamiętuje. Ja uczę się na głos (bo ważna jest nie tylko pisownia, chcę rozmawiać gdy wyjadę na wakacje!!!), więc pytam, kiedy lektorzy nagrają te zdania?
Wykupiłam abonament roczny, w styczniu rozumiałam, że dopiero J.NIEMIECKI "ruszył", ale minął już kwartał i przyznam, że jestem zawiedziona, tym bardziej że w j.niem. jestem początkująca.
Pamiętam, że 4 lata temu gdy zaczynaliście, to nauka angielskiego też nie była doskonała, potem przybyło wiele rzeczy (m.in. LEKCJE, FOTOLEKCJE, GRAMATYKA) - teraz całkiem dobrze (wg.mnie) i z przyjemnością można się angielskiego uczyć efektywnie, ale myślę że nie tylko ja oczekuję zmian i poprawek w module j.niemieckiego.
E-TUTORZE, PROSZĘ: dodajcie w pierwszej kolejności wymowę rzeczowników w mnogiej (jest tylko zapisana!), wymowę odmiany czasowników (nawet w lekcji wprowadzającej odmianę czasowników brak nagrań wszystkich zdań), dopracujcie moduł j. niemieckiego!
LERNANTINO

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cieszę się, że SiaraJr wyróżnił mnie poprzez przypisanie do elitarnych 10% użytkowników, dla których kolokacje są pożyteczną funkcją. Chcę mówić dobrze, chcę rozumieć słowo pisane i ze słuchu i dla mnie to jest super sprawa.
Tak trzymać!
J
jarrew

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziwne że nikt nie pisze o pozytywnych zmianach w serwisie. Chyba że gdzieś jest osobny temat a ja go nie zauważyłem.
Mnie się parę spraw podoba.
Jednak nie mam wiary zespołu tutor - że software do sprawdzania prac pisemnych - załatwi sprawę poprawy serwisu uczenia się pisania - jednak na pewno jest to pożyteczne narzędzie.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Może dlatego, że złe zmiany przytłoczyły te dobre. Zresztą zmiany są tak częste i niezapowiedziane że nie warto się przyzwyczajać;)
rupcio
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki