ZALOGUJ SIĘ

Czy powinnam kliknąć dane słówko, aby zobaczyć jego "inne" znaczenia?

11 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
czy powinnam kliknąć dane słówko,aby zobaczyć jego ,,inne też``znaczenia przy każdej lekcji i ich się nauczyć? Mam straszny dylemat bo tego jest naprawdę dużo ,a to dopiero pierwsza lekcja ,,Hello``Proszę pomóżcie mi jak mam się uczyć?
T
tonic987654tele
Jimbo86 - Dla doświadczonych użytkowników nie jest to żadna nowość, ale można w ustawieniach zmienić "Częstotliwość powtórek" na niską/średnią/wysoką. Ja zaczynałem od częstotliwości średniej, ale bardziej odpowiada mi wysoka częstotliwość, więc można zwrócić na to uwagę :D Pozdrawiam ! - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Witam, na początek radzę dodawać tylko te słówka które są do nauczenia w danej lekcji. I nie za dużo, bez zbytniego pośpiechu. Tempo nauki to jest rzecz indiwidualna i zależy od czasu jakim dysponujesz do nauki i możliwości zapamiętywania.

Pozdrawiam.
?
Gość
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
tonic987654tele - dzięki szczerze mówiąc bardzo mi ulżyło .Chcę się nauczyć ale nie zwariować-dzięki. - 11 lat temu
motylica113 - bardzo dziękuję tonic987654tele za zamieszczenie tego pytania - bo ja po 1 lekcji mam sajgon ponad setkę słów i zwrotów i już mnie to lekko osłabiło - sam czas aby to przejść jest ogromny a sskorupski dzięki za odpowiedź i takie dodatkowe pytanko - czy te zwroty dodatkowe obok podstawowych jeżeli ich nie dodam teraz później się będą powtarzać? czy jak teraz ich nie dodam to juz później nie będzie takiej opcji?? - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam, niektóre zwroty będą się powtarzały w lekcjach. Ale w każdej chwili można wejść na diki i dodać dowolny zwrot, wyrażenie lub słowo. Między innymi przy powtórkach. Tak więc nie ma sensu się śpieszyć i dodawać wszystko jak leci, bo potem ciężko się wyrobić w powtórkach. A to co już dodane, jeżeli uznasz że jest za dużo, to zawsze można wyłączyć z powtórek. Można wyłączać pojedynczo lub całe listy, zależnie od potrzeb.

Powodzenia.
?
Gość
motylica113 - Dzięki tak w tym słowniku widziałam że jest taka opcja jak wyłączenie z powtórek ale przyznam się że obawiałam się to kliknąć - bo myślałam że mi to zniknie całkiem i będę musiała szukać na nowo - czy to oznacza że jak kliknę na wyłącz z powtórek to te zwroty będą ale nieaktywne i mogę je w każdej chwili na nowo dodać/uaktywnić w powtórkach? z góry dziękuję za odpowiedź - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam, tak oczywiście. Po kliknięciu na link "słówka" następnie w prawym górnym rogu "elemenenty w powtórkach" i dalej "elementy odrzucone" to powinny tam być słówka wyłączone z powtórek, które w dowolnej chwili można znów włączyć do powtórek.

Pozdrawiam.
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Z własnego doświadczenia nawet jak mam przy słówku zielone kółeczko a słówko to nie interesuje mnie to nie dodaję.Natomiast jak przerabiam powtórki albo jak zobaczę w np. ćwiczeniach słówko,które mnie interesuje klikam i lecę do DIKI tam dokładnie czytam znaczenie główne i dodatkowe i dodaję te najczęściej używane.Jak w pracy usłyszę nowe słówko do biegnę do DIKI szukam i dodaję.Warto uczyć się tych słówe i zwrotów,których używamy na codzień po co zaśmiecać pamięć tym co niepotrzebne.
ipon

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

> ... Proszę pomóżcie mi jak mam się uczyć?

...

- zagadać nauczyciela w szkole na przerwie
- uzyć komputera i skorzystać z wyszukiwarki, np. google/bing
- zajrzeć do książki/ebooka/tabletu
- czytać reklamy... o zgrozo;)
- zagadać sąsiadkę/dziecko/księdza/wróżbitę
- po prostu zacząć czytać co już zostało napisane
i nie tłumaczyć, że jest tego dużo, bo będzie tego więcej a później jeszcze więcej...
i co ci wszyscy biedacy zrobią za 5 lat?

pozdro i powodzenia
quantum137

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki