ZALOGUJ SIĘ

Kultura i powściągliwość na forum

11 lat temuostatnia aktywność: rok temu
Bardzo proszę nieco opanować swoje emocje, proszę o trochę kultury w wypowiedziach i nieco wrażliwości.

Wiem, że to trudne, bo czasem mi się też, niestety, to nie udaje. Jednak tak nie można.

Forum jest po to byśmy prezentowali swoje poglądy i doświadczenia. One nie mogą być takie same. Normalne, że się różnimy i trzeba to przyjąć ze spokojem.

Jeżeli krytykujemy, niech to będzie rzeczowa krytyka.

Uważajmy na słowa, które piszemy, zwłaszcza że nie wiadomo, kto jest osobą do której je kierujemy. Może 10-letni chłopczyk albo starsza pani, której należy się szacunek.

Nie lubię jak się pisze o frustracji innych czy o leczeniu cudzych ran. Takie słowa zawsze głęboko ranią, a co dopiero, gdy są pisane na publicznym forum.

Nie podżegajmy innych do agresywnych lub emocjonalnych wystąpień.
Lepiej spokojnie nieporozumienie wyjaśnić.

I nauczmy się szczerze pisać "przepraszam" - to nie boli, a każdemu może się zdarzyć jakaś wpadka.
B
barwa.jesienna
slawek4 - Z tego forum korzysta tylko kilka osób. Powodem takiej sytuacji jest agresja międzyludzka. Większość etutorowiczow trzyma się z dala. - 11 lat temu
DAD - Ja się nie zgodzę z Tobą Sławku. Bywam na wielu forach w różnych internetowych społecznościach. Co jak co, ale na etutor jest spokój, a ludzie tutaj wykazuję się dużą kulturą i chęcią niesienia pomocy.

Pisze to w odniesieniu do własnych doświadczeń, a także z uwagi na fakt, że pisanie tutaj jest mimo wszystko anonimowe.
- 11 lat temu
slawek4 - Szanuje Twoje zdanie Kolego ale ja rownież jestem obecny na rożnych forach, rownież międzynarodowych i atmosfera jest cieplejsza. Przepraszam nie chciałem Cię obrazić Kolego. Wyrażam się ogólnie i bezosobowo o moich spostrzeżeniach. Nie daje się rownież wciągnąć w dyskusje ponieważ wolę ten czas poświęcić na naukę. Pozdrawiam Wszystkich. - 11 lat temu
barwa.jesienna - To prawda, że ogólnie jest kulturalnie, dobrze i poprawnie, że wiele osób stara się pomóc, jak tylko może. Mój post nie był adresowany do ogółu, raczej do bardzo małej grupy.

Prosiłam o powstrzymanie emocji, bo czasem, na szczęście tylko czasem, zdarzają się bardzo nieprzyjemne wypowiedzi. Padły słowa, które były dla mnie szokujące. To nie było moje doświadczenie. Nie wiem, jak je odebrali adresaci. Humorystycznie? Ja takie przytyki wręcz bym odchorowała, ale pewnie jestem przewrażliwiona.

Na tym forum zyskałam dużo dobrego i nie chcę stać z boku z obawy, że ktoś mi nawciska. Chcę żeby było lepsze.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 8

Jedyne co mogę zrobić to przyłączyć się do apelu napisanego powyżej. Zawsze uważałem że agresja budzi agresję i do niczego dobrego nie prowadzi. Można się różnić ponieważ jest to naturalne, ale to nie upoważnia do zachowania agresywnego.
Rzeczywiście słowo "przepraszam" jest cenne i często łagodzi sytuację. Tylko ten się nie myli, kto nic nie robi.

Pozdrawiam.
?
Gość
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

http://youtu.be/lxK9UJ6Zvs0 Organizatorom kursu i wszystkim e-Tutorowiczom a zwaszcza ludziom z których wiedzy i życzliwości korzystam ,radosnych, pięknych ,spokojnych Świąt Wielkanocy w gronie najbliższych ,w wiosennym nastroju, pomimo zimna ,serdecznie życzę Danuta Barszczewska.Ps.To jest mój klip, technicznie nie najlepszy ale życzenia prosto z serca.
barszczewskad
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Agresja jest cechą ludz słabych. Nie komentujcie wypowiedzi agresywnych, nie polemizujcie. To jakby im odciąć tlen. Tak już z agresją jest: żywi się reakcją na siebie samą. Taki pasożyt :) Zatem - nie reaguj na agresję komentarzem, nie pokazuj, że zauważyłaś/eś a zwiędnie. Jak każdy chwast :)
Miłego
Miroon

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

"Kto pyta nie błądzi..."
"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi"

Wiadomo, że część wątków mogła być już wcześniej zadana na forum i niektórych ludzi denerwuje to, że ktoś wcześniej nie poszukał/nie pogooglował i zaczyna pytać. No ale właśnie po to jest forum żeby zadawać pytania i nie ma też musu żeby na te pytania ktoś musiał odpowiedzieć. Czasami może zdarzyć się tak, że ktoś pominie rzecz, której w danym momencie szuka, lub jest tego tak dużo, że w gąszczu pytań nie odnalazł satysfakcjonującej odpowiedzi.
Ja sam również zadaję pytania jeśli tylko gdzieś się "zawieszę" bo wiem, że na e-Tutorze jest wielu specjalistów z dziedziny języka angielskiego. Robię to także dlatego aby nie mieć zaległości i na bieżąco wyjaśniać nurtujące mnie pytania. Dodatkowo w ten sposób nie przyswajam wiedzy z błędami.

Co do forum to uważam, że i tak jest tu wysoki poziom kultury (z pewnymi przypadkami). Jeśli ktoś mi nie wierzy to zarejestrujcie się na "elektrodzie". Tam (na elektrodzie) pojadą Was za to, że nie postawiliście kropki, że nie napisaliście z dużej litery. Z tamtego forum przestałem korzystać bo i tak rzadko kiedy uzyskiwałem pomoc na moje pytania.
E-Tutor jest dla mnie wybawieniem jeśli chodzi o naukę, a samo forum nie raz rozwiązało moje wątpliwości. Uważam, że jest tu naprawdę dużo ludzi zdolnych, osób znających bardzo dobrze język obcy, pasjonatów, którzy wnoszą na forum wiele dobrego.

Pozdrawiam
wesker
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

jak czytam Wasze wypowiedzi to nabieram entuzjazmu ;)
motylica113

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Myślę, że kto pyta nie błądzi :) Od tego jest to forum i nie widzę powodu, by się kłócić. Agresji nigdy nie popieram i sama jej nie stosuję, dlatego dziwię się, że można się kłócić nawet tutaj, gdzie głównym naszym celem jest nauka :) Agresja rodzi agresję, więc nigdy nawet nie próbowałam tutaj wdawać się w zbędne dyskusje, zresztą nie zaglądam na forum codziennie, więc nie spotkałam się tutaj z dużym poziomem agresji a też nie wdaję się w zbędne dyskusje, bo wolę ten czas poświęcić na naukę. Jedynie zauważyłam, że jak ktoś zadaje pytanie, to ludzie zwracają mu uwagę, że taki temat już był i niech lepiej poszuka dokładniej na forum, lub inne tego typu odpowiedzi. Od tego jest forum by sobie pomagać a nie krytykować, każdy kiedyś zaczynał przygodę z językiem obcym i popełniał sporo błędów. Dlatego powinniśmy wzajemnie się szanować i wykazywać więcej zrozumienia. W końcu to nic nie kosztuje.
V
Vanilkah
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu
renata_k - Tylko niektóre tematy były już poruszane (i wyjaśniane) wiele razy. Więc znalezienie odpowiedzi na nie, to tylko kwestia wpisania w wyszukiwarce odpowiedniego hasła :) Poza tym zadając pytanie do lekcji często odpowiedź można znaleźć w proponowanych wątkach po prawej stronie, więc odpowiedź jest na wyciągnięcie ręki ;) Wiadomo, że najłatwiej jest zapytać i jest spore grono użytkowników, którzy chętnie odpowiadają na pytania. Lecz czy nie jest rzeczą przyjemną poszukać odpowiedzi samodzielnie? Znajdując ją nagradzamy siebie samych :)

Pozdrawiam :)
- 10 lat temu
Vanilkah - Rzeczywiście lepiej poszukać samodzielnie a kiedy nie ma innej opcji, to zapytać. Też raczej staram się, jak czegoś nie wiem szukać a w ostateczności dopiero zapytać :) Raczej głównie chodziło mi o agresywne zachowanie odpowiadających i wytykających błędy w sposób niezbyt kulturalny, ale na szczęście tu rzadko się tak dzieje, jest większa kultura, niż na innych forach. Zdaję sobie sprawę, że gdyby każdy pytał o to samo, to rzeczywiście namnożyłoby się tych wątków bardzo wiele. Więc faktycznie lepiej pytać o to, czego naprawdę już nie można znaleźć. Pozdrawiam :) - 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu
bird - >Agresji nigdy nie popieram, agresja rodzi agresję

Jezus wyrzuca kupców ze świątyni ;)
http://www.youtube.com/watch?v=_ZUezzBFnVM

PS. W Twoim awatarze widzę ociekającą bogactwem katedrę św. Pawła, w której podczas liturgii samozwańczy przewodnik moralności ubrany w pozłacaną szatę naucza:

>Dlatego powinniśmy wzajemnie się szanować i wykazywać więcej zrozumienia. W końcu to nic nie kosztuje.

Pozdrawiam serdecznie :)
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A mnie bardzo podoba się atmosfera na tutejszym forum. Od kilku tygodni zaglądam tutaj częściej. Najważniejsza jest życzliwość, tego pilnuję w swoim zachowaniu i polecam innym Użytkownikom. Udzielałam się na forach o różnej tematyce - od biologicznych, poprzez historyczne, ekonomiczne aż do informatycznych. Na każdym forum zdarzają się osobnicy mniej, hmmmm, powiedzmy mniej życzliwi ;)
Chciałabym także nawiązać do kwestii powtarzających się tematów czy pytań. Chociaż jestem doświadczonym forumowiczem, staram się dbać o poprawną polszczyznę (nawet na forum dotyczącym języka angielskiego :), kulturalne zachowanie, życzliwość w stosunku do innych Użytkowników forum itd. czasami zapominam o tym, że istnieje coś takiego jak wyszukiwarka haseł i że odpowiedź na nurtujące mnie pytanie być może gdzieś już została udzielona. Także na tym forum eTutora miałam taki przypadek. Zadałam pytanie, ktoś uprzejmie zwrócił mi uwagę pt. > ale to już było.< Nie obraziłam się, bo wiedziałam, że ktoś miał rację. A jednocześnie, Osoba, która zwraca uwagę może spróbować zrozumieć, że czasami tak bardzo pragniemy szybkiej odpowiedzi i szybkiego rozwiązania nurtującego nas problemu, że zapominamy o wyszukiwarkach haseł :) i powtarzamy te same pytania kolejny raz!
baassiam
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu
motylica113 - dokładnie czasem to powielanie tematów wynika z braku czasu i pośpiechu... - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jestem uczniem tutejszego "etutor'a" od dwóch miesięcy i postanowiłem nieco szerzej potraktować ten portal, wchodząc na tutejsze forum. Jest to mój pierwszy post, więc myślę że nie spotkam się tu z niezrozumieniem, o jakim pisze autor wątku ;-) Ale uważam że tego typu społeczne miejsca, bardziej motywują do nauki, a niżeli samo zaglądanie do naszych zajęć. Więc wspierajmy się nawzajem, niepisząc bezsensownych i mało konstruktywnych stwierdzeń na czyiś temat. Mam nadzieję że się niezawiodę na tutejszym forum.

Pozdrawiam Wszystkich
G
germandami
rupcio - To chyba mowa "miłości" tak powszechna na naszej "zielonej wyspie". Wybacz mi brak konstruktywności ale nie mogłem się powstrzymać:)
ps. Mam nadzieje, że najwyższa komisja nie uzna mojej skromnej uwagi za skrajnie bezsensowną. W końcu mamy się wspierać-:) Ku chwale ojczyzny!!!
- 10 lat temu
jerzy_pozoga - Hi rupcio! Podoba mi się cięty post I szpilki w wielu postach. Kariera przed tobą na plus. - 10 lat temu
rupcio - Dzięki Jerzy, trenuje codziennie by być w formie:) - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.