ZALOGUJ SIĘ

jak pisać formę skruconą na polskiej klawiaturze

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
B
bogusiak1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Jeśli chodzi o polskie znaki to wciskamy np jednocześnie alt i o. Dzięki temu mamy np ó w słowie skróconej

Jeśli chodzi o angielską formę, to także jest łatwo.

Np aren't - Na mojej klawiaturze apostrof występuje po lewej od entera. Po prostu po literce n wciskasz apostrof i następnie literkę t.
DAD
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
futbolowa - Twoja instrukcja pisania polskich znaków mnie rozbroiła :))))))) - 11 lat temu
knorwid - DAD i jego łopatologia stosowana ;) Respect! ;)) - 11 lat temu
quantum137 - The eye of DAD sees all;) - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
bird - "of", nie "od" :) - 11 lat temu
quantum137 - no tak...:) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

witam,
pewnie Ci chodzi o to, że jak wpisujesz w tym ćwiczeniu np. aren`t to nie jest zaznaczone jako poprawna odpowiedź, jak dalam w tym ćwiczeniu sprawdź, skopiowałam ich formę "aren't" to wtedy było zaznaczone jako dobra odpowiedź. wiec może spróbuj skopiować => aren't i wkleić. w sumie może to się powinno zgłosić jako błąd.
N
nelhi
Gość - To nie jest błąd. W formach skróconych należy użyć apostrofu, który znajduje się najczęściej na tym samym klawiszu co cudzysłów (u mnie jest w połowie drogi między literą l a enterem). - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
DAD - To zalezy chyba od klawiatury. Ja na laptopie mam inaczej to usytuowane. Apostrof mam pomiędzy średnikiem a enterem. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Gość - DAD, w czasie kiedy to pisałeś trochę zmodyfikowałam swoją odpowiedź, mam nadzieję, że teraz nie będzie to już budzić wątpliwości. U mnie enter jest wysoki i wąski więc zdołali tam wcisnąć ten jeden dodatkowy klawisz. W każdym razie należy szukać w okolicach entera. :) - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Poziomek - nelhi, W pierwszym aren`t używasz tego apostrofa pod `Esc-pem` :D A w drugim aren't jest ten apostrof obok entera i on jest poprawny :D - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
askawska - Cześć, Poziomek. :) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki