ZALOGUJ SIĘ

Na czym polega różnica pomiędzy "somebody" ,a "someone"?

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
E
elaa102
angelika1823 - nie ma żadnej różnicy w znaczeniu, można przyjąć, że someone jest bardziej formalnie - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Proponuję na początek poszukać na stronie takiego tematu, nie wprowadzajmy tutaj niepotrzebnego zamętu, bo z setek pytań dobre 20% czy 30% się powiela.

PS.
Nie wiem jak inni ale mam już serdecznie dosyć w kółko powtarzanych, banalnych pytań, które zostały już dawno temu rozwiązane.
Bardzo skutecznie mnie to zniechęca do odpowiadania komukolwiek w podobnych wątkach.

Stosujcie się do ogólnych zasad panujących na forach internetowych, na których takie rzeczy są usuwane przez moderatorów!
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
ankus7 - Chyba trochę użytkownicy robią się wygodni, lepiej zapytać, dobra dusza odpowie:)Wszystko podane na tacy, niż samemu gdzieś szukać.
Choć niektóre odpowiedzi na forum są bezcenne:)

pozdrawiam poszukiwaczy wiedzy:)
- 12 lat temu
knorwid - Zdecydowanie bardziej 30 niż 20 procent ;/ Wiem, że nowi użytkownicy chcą jakoś dostać te pierwsze punkty, lecz też czuję ostatnio zniechęcenie do odpowiadania po raz kolejny na podobne pytania ;/ Tu chyba niestety nie ma moderacji. (Pyt.techniczne jako językowe, na forum pyt.typowo językowe...) Ze szkodą dla wielu potrafiących wykazać się minimum samodzielności użytkowników. Dziękuję Quantum, że ktoś wykazał się odwagą by to napisać! Nie chciałbym tylko by Elaa102 zniechęciła się do zdawania pytań. Korzystajmy z wewnętrznej wyszukiwarki! - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Jeśli ta kwestia nie zostanie rozwiązana raz na zawsze to pytania typu "Jaka jest różnica pomiędzy some a any/have a got itp." będą zadawane do zakichanej śmierci, będą to dziesiątki, później setki tych samych pytań.
To musi ulec zmianie! Taka jest moja sugestia.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
DAD - Takich pytań nie unikniesz, choćby wszystko znalazło się w jakimś FAQ.
Wtedy za każdym razem będziesz musiał podawać link do tego FAQ ;p
- 12 lat temu
Jokasta - Nie będzie musiał, ani quantum, ani nikt inny...bo w końcu nikt nie będzie zaglądał w pytania, które non stop się powtarzają. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witaj elaa102- w internecie znalazłem wiele ciekawych wypowiedzi, zobacz poniżej,

Na początek polecam wyszukiwanie w naszym słowniku diki.pl, u góry na ekranie,
-https://www.etutor.pl/szukaj/?q=somebody+vs+someone&mode=DICTIONARY&x=95&y=8

W internecie,

1- somebody vs. someone,
I looked through some of the links Parser suggested. It seemed to me that nobody (no-one?) came up with any hard evidence that there is any real difference between the rwo words. Some people felt that one was more formal than the other, some preferred one to the other, but there was no general agreement. I'll stick with my own feeling, and that of the dictionaries I have consulted - there is no difference.

2-'Someone' is used for more than 'somebody', according do these corpora.

3-wg-angelika1823,nie ma żadnej różnicy w znaczeniu, można przyjąć, że someone jest bardziej formalnie
-a w internecie również znalazłem wypis in English,

It conducted a study and found that:

somebody seems to be favored for informal speech.

someone seems to be favored in formal speech and writing.

(This study was reported in a website called Language Log, November 10, 2009.)

4-somebody vs someone: common errors in English,
About somebody vs someone
“Somebody” and “someone” can be treated as either plural or singular, depending on the context. When no one individual person is identified, these words are usually treated as plural: “When somebody runs a red light, they risk causing an accident.” Some traditionalists would insist on “he or she” in this context, but most modern speakers do not. When a single individual is clearly referred to, singular forms are appropriate: “somebody is coming to pick me up in a minute.”
---------------------------

Ot i wszystko co potrzebne do zrozumienia tematu wg pytania.
Serdecznie pozdrawiam- jkp
jerzy_pozoga
jerzy_pozoga - popieram angelike1823, Twoją wypowiedź potwierdzam na podstawie wiadomości z internetu
----------------------
TU były ciekawe wypowiedzi,zobacz askawska,
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/149828-Someone_has_forgotten_their_bag.html
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
jerzy_pozoga - Hi elaa102- u góry w "słownik" wpisz słowo somebody a otrzymasz wiele odpowiedzi,
1- https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/?q=somebody+&ets.x=43&ets.y=9
wpisz someone i również otrzymasz wiele odpowiedzi,
2-https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/?q=someone&ets.x=48&ets.y=8
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki