ZALOGUJ SIĘ

Zgłaszam nowe hasło do Diki i nie zostało jeszcze dodane

5 miesięcy temuostatnia aktywność: 4 miesiące temu
Witam,
od kilkunastu dni próbuje zgłosić hasło do Diki: DSRA - debt service reserve account - rachunek rezerwy obsługi zadłużenia. Pomimo 2 zgłoszeń pojęcie nie zostało dodane. Wiecie może, jak można to usprawnić?
C
Cristiano1986

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Zgłaszasz specjalistyczne słownictwo, do którego trzeba mieć specjalistyczną wiedzę.
L
Leadership22

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ale w słowniku Diki jest wiele specjalistycznych haseł, więc nie rozumiem, dlaczego akurat w tym przypadku jest problem
C
Cristiano1986
Leadership22 - Podejrzewam, że zanim coś zostanie dodane ktoś to musi wcześniej zweryfikować a do tego jest potrzebna specjalistyczna znajomość języka angielskiego. Rozległa wiedza na poziomie ogólnym to zbyt mało. Ja też takowe poprawki zgłaszam i niestety to trochę trwa zanim zostanie umieszczone czy poprawione w słowniku diki. - 5 miesięcy temu zmieniany: 5 miesięcy temu
darkobo - Dobrze jest dodać jakieś źródło na potwierdzenie poprawności tłumaczenia. Przyspiesza to proces dodawania nowego hasła. - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wszystkie proponowane hasła poddajemy weryfikacji, aby przyśpieszyć ten proces pomocne będzie przesłanie źródła, o którym wspominał @darkobo. A mając na uwadze dużą liczbę zgłoszeń, czas oczekiwania może być wydłużony.
adrianna.wu
Pracownik eTutor
5 miesięcy temuzmieniany: 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podbijam moje wcześniejsze pytanie o hasło: DSRA (Debt Service Reserve Account). Od zgłoszenia minął ponad miesiąc i brak jakiejkolwiek reakcji.... Kiedy mogę spodziewać się jakiejść odpowiedzi?
C
Cristiano1986
TomekK7 - Podane hasło zostało dodane. Jednakże, tak jak wspomniała koleżanka adrianna.wu, ze względu na dużą ilość zgłoszeń, czas oczekiwania na dodanie kolejnych haseł może się znacząco wydłużyć.

https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=DSRA
- 4 miesiące temu zmieniany: 4 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki