ZALOGUJ SIĘ

Nie potrafię zacząć pisać samodzielnie w języku angielskim, dosyć dobrze rozumiem czytany tekst. Gdzie popełniam błąð?

2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Dzień dobry. Mam pewien problem, chcę nauczyć się angielskiego, korzystam z Etutor, piszę z osobą z zagranicy, korzystam ze słownika podczas pisania, więc dużo też widzę nowych słówek. Po pół roku prób mówienia i pisania w języku angielskim nie widzę żadnych postępów, co robię źle? Chciałbym zacząć samodzielnie pisać, a potem może mówić. Czasami myślę, że po prostu moja głowa nie jest stworzona do nauki języka.
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Musisz uzbroić się w cierpliwość - nauka języka to długotrwały proces. Staraj się tak uczyć nowych słów, zwrotów, aby zacząć je stosować w praktyce - czyli podczas mówienia i pisania. Pół roku to naprawdę bardzo niewiele czasu, aby nauczyć się języka. Staraj się też osłuchiwać z językiem, używać podcastów (z tematów, które Cię interesują), oglądać filmy w wersji angielskiej (z napisami lub bez), korzystać ze stacji radiowych live (np. BBC), słuchać piosenek. Wybierz to co najbardziej lubisz. Ja np. interesuję się programowaniem i oglądam wiele tutoriali związanych z tym tematem. I najważniejsze - nie poddawaj się, daj sobie czas, nie oczekuj niesamowitych efektów od razu - one przyjdą, ale później.
F
Foxymf
piotr.grela - Foxymf ma rację czytanie jest najprostszą umiejętnością językową, potem jest słuchanie - obie te czynności są bierne.

Ucząc się wiele lat temu niemieckiego, rosyjskiego mogę wziąć dowolnego ebooka i za pomocą wbudowanego słownika je tłumaczyć sobie.

Pisanie i mówienie to czynności czynne, potrzeba do nich większego zaangażowania, znajomości słów i zwrotów, ćwiczeń i czasu.

W internecie na YouTube jest wiele filmów, artykułów na interesujące Ciebie tematy, spróbuj komentować je po angielsku.
Na początku pisz sobie zdania po angielsku tak jak umiesz a potem sprawdzaj je w jakimś korektorze tekstu.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
piotr.grela - Dla mnie najtrudniejsze jest mówienie. Nie mam stresu kiedy rozmawiam po angielsku nie z naitivem. Naitive speaker ma swój słuch tak wrażliwy i szybko dostrze w mojej mowie naleciałości obcego akcentu. - 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję za Wasze sugestie. Nie poddam się. Ale nie jest to łatwe iść na przód bez widocznych efektów. Jedynym malutkim efektem jest lepsze rozumienie ze słuchu...
?
Gość
Foxymf - No i nie jest to "malutki" efekt - jest to cholernie ważne. Wszystko przyjdzie z czasem. - 2 lata temu
piotr.grela - Taki angielski pisarz George Orwell (autor znanych powieści Animal Farm, Year 1994) aby się nauczyć pisać w swoim języku ojczystym też codziennie ćwiczył... - 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki