ZALOGUJ SIĘ

kiedy nie wstawiamy: "are"

zmodyfikowany: 2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Czemu czasami w zdaniach nie wstawia się "are" a czasami wstawia się "are".
Będę wdzięczny za wyjaśnienie.

np:

"They make these shoes of wood."

czemu nie "They are make..."
A
atpo
abmmichal - Twoje pytanie chyba nie jest precyzyjnie sformułowane.

Fraza " They are make" moim zdaniem nie jest poprawna.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
darkobo - "They are make" nie jest poprawnie. Dlaczego miałoby tak być?
"They make these shoes of wood." jest jak najbardziej poprawnie.
- 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

They make these shoes of wood /to zdanie w czasie Present Simple/ - znaczenie: wytwarzają, zajmują się tym.

Jeśli by wstawić ARE, to trzeba zmienić zdanie na czas Present Continous: They are making these shoes of wood. Wtedy też zmienia się znaczenie zdania - że TERAZ robią te buty z drewna.
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie z tym czasem. To chyba jest to czego szukałem. :)

Faktycznie źle sformułowałem pytanie. Poprawiłem to. Nie widziałem czemu czasami się wstawia are a czasami nie.

Mam inne przykłady z kursu:

If you are late tomorrow, I will be very angry.
(tu jest "If you are late…" dlaczego nie "If you late...")
A
atpo
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu
darkobo - Ponieważ "late" to przymiotnik. A w zdaniu potrzebne jest orzeczenie. Być spóźnionym to "be late". Czyli "ypu are late" (mam nadzieję, że odmiana czasownika "to be" w czasie teraźniejszym już przerobione ;)

W cytowanym zdaniu jest jeszcze jedno zagadnienie: I okres warunkowy, ale sądzę, że okresy warunkowe i następstwo czasów jeszcze przed Tobą.
- 2 lata temu
londynwarszawianka - Zdanie: If you are late tomorrow, I will be very angry - dla ulatwienia nauki gramatyki zawsze patrzec jaki jest czasownik glowny wystepujacy po podmiocie, czyli po I, you, he, she, they.

Pierwsza czesc zdania (pomijajac 'If', ktory dotyczy okresow warunkowych) ; (If) you are late tomorrow - sklada sie z:
If + Subject (You) + Verb (are) + Adjective (late) + Adverb of time (tomorrow jako przyslowek czasu).

W gramatyce angielskiej wazna jest 'budowa zdania' i tego trzeba wyuczyc sie na pamiec: Subject (podmiot) + Verb (czasownik) + Object (dopelnienie), czyli w skrocie tzw. SVO.
Budowe zdania w j.angielskim nalezy cwiczyc; w Internecie mozna znalezc odpowiednie przyklady i cwiczenia :)
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki