ZALOGUJ SIĘ

Czy wszystko dodawać do powtórek

12 lat temu
Witam,
Naukę j. angielskiego rozpocząłem we wrześniu 2011. Do tej pory nie korzystałem z forum, ale zaczęło mnie nurtować jedno pytanie:
Czy zawsze przy przerabianiu danego materiału, za każdym razem dodajecie wszystko do powtórek czy też coś pomijacie. Do tej pory zawsze dodawałem, ale teraz zauważyłem, że stoję w miejscu z materiałem i ciągle go powtarzam. Czy to normalne?
P
piotrb17

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

nie, nie dodawaj wszystkiego
jak się już nauczysz podstawowych 1000 słów
dodawaj tylko te, które ci są potrzebne, albo usłyszałeś
np. masz lecieć samolotem - przerób słownictwo z tym związane
nie ma nic gorszego niż nauczenie się słówek, których nigdy nie użyjesz - męczy to i nie daje żadnej satysfakcji

oczywiście, jeżeli masz czas i nauczyłeś się wszystkiego czego potrzebowałeś to należy nauczyć się choćby paru nowych słówek - spróbuj przewidzieć, co może ci się przydać, albo zacznij czytać książkę w oryginale i dodaj słówka, których nie zrozumiałeś z tekstu
Bilberry

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dokładnie. Nie wyobrażam sobie, abym mogła dodać wszystko. Nie dałabym rady- to po pierwsze. Po drugie- po co mi słownictwo, które uważam za zbędne. Dodaję tylko to, co uważam za przydatne dla mnie. Jest to dla mnie wielki plus dorosłości, gdyż edukując się w szkole musiała umieć to, co przerabialiśmy na lekcjach. Nienawidziłam tego, gdyż często przerabialiśmy materiał typu bajki, opowieści SF lub słownictwo typu grabki, piaskownica itd. Nie używam takich słów na co dzień i są one dla mnie nie przydatne.
Nauka tego, co chcemy i co nas interesuje jest dużo przyjemniejsza. Gdybym miała podejść do etutor w sposób: muszę przerobić wszystkie lekcje, muszę dodać cały materiał itd. to już dawno by mnie tutaj nie było. Pozdrawiam i życzę owocnej nauki;)
absolwentka
radmar2 - Oczywiście masz rację. Nie ma sensu uczyć się co to jest capacitor, nie mając pojęcia czym jest kondensator. To samo dot. np. słownictwa medycznego, czy historii sztuki. Każdy ma inne potrzeby i profil wiedzy. A co do piaskownicy, to jest to np. popularny temat w... informatyce. :) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Chyba rzeczywiście trochę przesadziłem z tymi powtórkami. Tym bardziej, że są słowa które wyjątkowo trudno mi zapamiętać. W tym czasie mogę zapamiętać 10 innych - a to jedno nie i koniec. Męczę się później tymi powtórkami.
Jeszcze raz dziękuję za rady.
P
piotrb17
Bilberry - ważne, żeby się uczyć regularnie, np. codziennie 5 słówek, a i tak najważniejszy jest kontakt z językiem - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja robię selekcję. Wrzucam np wszystkie słówka z danej dziedziny i potem usuwam te które znam lub których wiem że najprawdopodobniej nigdy w życiu nie uzyję :)
A
aCmE
DAD - W zyciu nigdy nie wiadomo, kiedy i co sie przyda... - 12 lat temu
quantum137 - DAD święta racja...

Mogę podpowiedzieć, że jeśli znamy jakieś słowo/zwrot po polsku (a po angielsku nie) to warto dodać to do powtórek.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki