ZALOGUJ SIĘ

Dysleksja, problemy z nauką, trudności w nauce

zmodyfikowany: 3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Zastanawiam się jak osoby z dysleksją, czy osoby mające problemy z nauką korzystają z nauki w etutor. Jakie macie doświadczenia? Jak się uczycie? Co wykorzystujecie?

Niedawno wykupiłem kurs etutor i mam poczucie że nie jest to dobre narzędzie dla takich osób.

Powtórki opierają się tylko na weryfikowaniu pisowni. Dla dyslektyków to najtrudniejsze zadanie. Czuje się przy nauce zirytowany. Mogę powtarzać zadanie wielokrotnie ale często nie pamiętam prawidłowej pisowni lub prawidłowej budowy zwrotu. Mało zostaje w głowie. Czy da się zmienić gdzieś w ustawieniach na inne metody powtórek?

Wolałbym się skupić na poznawaniu słów, rozumieniu tekstu, budowaniu zdań i mowie, niż na poznawaniu prawidłowej pisowni co jest piętą achillesową moją i chyba każdego innego dyslektyka.

Powtarzanie w zakładce "gry językowe" daje możliwość poćwiczenia słów dodanych do "powtórek" na różne sposoby. To fajne metody, ale niestety nie zalicza się to do "powtórek". Są to niezależne ćwiczenia.

W "grach językowych" brak jest możliwości ćwiczenia wszystkich elementów które znajdują się w dziale "powtórki". Brakuje tam zwrotów, uzupełniania brakujących słów w zdaniu. Więc nie można tych elementów ćwiczyć na różne sposoby. To bardzo przeszkadza. Może da się to gdzieś ustawić?

Jestem ciekaw doświadczeń osób które mają trudności w przyswajaniu wiedzy. Jak wy się uczycie z etutor?
A
atpo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 9

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Chciałabym Ci zasugerować coś, co być może pomoże w korzystaniu z opcji "powtórki".

Fakt, prawidłowa odpowiedź to teoretycznie ta napisana poprawnie. Zwróć jednak uwagę, że to Ty wybierasz, czy zaliczasz sobie odpowiedź (wybierając 1/2/3, a więc źle/średnio/świetnie). Jeżeli więc poprawna pisownia to nie jest coś, co będzie dla Ciebie priorytetem, to możesz przecież zaliczać jako poprawne odpowiedzi, które znasz, nie potrafisz ich tylko poprawnie napisać.
To jest akurat przewaga eTutora nad innymi aplikacjami. To Ty decydujesz, co jest dla Ciebie ważne i czy już to umiesz, czy też wolisz, żeby program wrzucił Ci wyraz do częstszych powtórek.
dhuode
tlstar - W punkt! Przez kilka lat nauki na eTutor osobiście ani razu (!!) nie wykonywałem powtórek poprzez wpisywanie odpowiedzi. Szkoda mi na to czasu. Wyszedłem z założenia, że najważniejsze dla mnie jest czytanie tekstów ze zrozumieniem i porozumiewanie się z innymi osobami - czyli słuchanie ze zrozumieniem i mówienie. Poza tym czytanie pozwala na poznawanie prawidłowej pisowni wyrazów. A jeśli będę jednak cokolwiek pisać, to raczej na komputerze, więc edytor tekstów wówczas nieco wspomoże. - 3 lata temu
piotr.grela - Dokładnie jest tak jak mówicie. Szkoda czasu na wpisywanie odpowiedzi. Jest to zajęcie nużące i bezcelowe. Do pisania większość z nas używa jakiegoś edytora tekstu. Poza tym nawet pisownia angielska niewiele ma wspólnego z jej wymową. np. Though, Thought, Tough, Through and Thorough. - 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

mysle ze osoby z dysklekcja tez moga uczestniczyc w nauce
etutor
wikdhkdbjdbdj

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja osobiście spisuje w trakcie lekcji słówka których nie znam w zeszycie. I powtarzam sobie z zeszytu, lepiej mi wchodzi :) Czasem robię też tak, że jak mam już całą listę słówek z danej lekcji to piszę krótki tekst (jakieś 10 zdań) w którym używam tych słówek.
E
esmerald001

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bardzo dziękuję za Wasze opinie i pomysły. Są bardzo ciekawe. Napewno z nich skorzytsam.

Osoby z trudnościami w nauce muszą inaczej sobie radzić niż normalne osoby. Bardzo ciekawie jest poczyać o Waszych sposobach.
A
atpo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dokładnie czytanie ze zrozumieniem oraz krótkie przemyślenia bo co za dużo to wiadomo.
_______________________
Sprawdź pogodę https://radaryonline.pl/gdzie-jest-burza
K
Kbojarskaa
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie trzeba pisać powtórek, ale wystarczy je sobie powiedzieć w głowie. Jeżeli ma się prawidłowo to należy nacisnąć 3(Dobrze). Jeżeli po chwili wachania to 2(średnio), a jeżeli ma się źle to 1(Źle).
S
Simon2
piotr.grela - Wydaje mi się, że zamiast powiedzenia w głowie lepiej powiedzieć coś na głos.
Mówię to do żony, że trzeba powtarzać słówka na głos aby przyzwyczaić się do swojego głosu w obcym języku i ćwiczyć aparat wymowy :-)
- 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Poza tym nie trzeba wszystkich słów dodawać do powtórek. Można nacisnąć Pomiń element.
S
Simon2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć. Nie mam dysleksji, po prostu mam problemy z przyswajaniem nowego materiału.
Słonia jem małymi porcjami. Często powtarzam zdobyte lekcje
To zwykle pomaga...
J
JaneJ
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu
piotr.grela - To masz chyba tak jak 99.99% ludzi. To porównanie do jedzenia słonia jest udane. - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć, :) korzystajac z aplikacji eTudor w telefonie można skorzystać z "mikrofonku" i aplikacja przyjmuje glos i wprowadza w edytor. Moje ostatnie odkrycie ;)
Wtedy kiedy nie mam możliwości swobodnego mówienia, to piszę, a jak mogę, to dyktuję. Bardzo motywujace działanie i mocno praktykujące wymowę.
agnes.mirek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki