Jak wymówić ten wyraz?

7 miesięcy temuostatnia aktywność: 7 miesięcy temu
Oto ten wyraz: florae( ˈflɔːrə).
Simon2
klaudia.dol - Cześć :) Zgłosiłam potrzebę nagrania wymowy dla tego hasła. Na ten moment uzupełniłam transkrypcję fonetyczną przy haśle w słowniku: https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=florae - 7 miesięcy temu
 

Odpowiedzi: 1

W języku angielskim często nie ma jednego prawidłowego wzorca wymowy.

Jeżeli masz z czymś problem, a nie potrafisz tego znaleźć np. w powiązanym z eTutorem słowniku Diki, warto korzystać ze stron, gdzie masz nagrania native speakerów, np.
https://howjsay.com/
https://pl.forvo.com/

Jeśli wyrazu/wyrażenia tam nie ma, możesz użyć aplikacji/strony Reverso Context. Nawet, jeżeli nie masz tam wyrazu w słowniku, często znajdziesz nagranie w tłumaczonym zdaniu (tak jest właśnie ze słowem florea).
https://context.reverso.net/t%C5%82umaczenie/


Dla mnie bardzo przydatna w kontekście wymowy jest aplikacja Elsa Speak (dostępna tylko wymowa amerykańska), gdzie oprócz wymowy poszczególnych wyrazów masz też często kilkanaście/kilkadziesiąt odnośników do stron na YouTube, gdzie dany wyraz/fraza jest wymawiana w zdaniu przez nativa. Niestety, dla wielu osób minusem będzie fakt, że jest to opcja dostępna tylko w wersji Premium; nie jest dostępna dla kont bezpłatnych.
dhuode
piotr.grela - Dokładnie jest tak jak mówi dhuode, oddałbym, że w zdaniu dany wyraz może być inaczej wymawiany niż pojedyńczo. - 7 miesięcy temu

Podobne wątki

Pomoc i wsparcie