ZALOGUJ SIĘ

Archaiczne filmy a mamy 2020 r

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Nie podobają mi się filmy na poziomie A1 to nie te czasy - nagrane były 15 lat temu?
B
b8qab755rjbupkiss.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Jakie to ma znaczenie czy oglądasz film sprzed 15 lat czy inny? Chcesz się uczyć chyba języka, a nie nowoczesnej kinematografii. Zapewniam Cię, że w filmach sprzed 15 lat znajdziesz wiele pożytecznych zwrotów/wyrażeń, które warto znać. Inna sprawa - pooglądaj trochę filmów z tamtego okresu, jest wiele perełek, które są ponadczasowe - warto!
F
Foxymf
b8qab755rjbupkiss.m - Ale to nie film fabularny tylko scenka która nie pasuje do 2020 r. Tracę motywacje przez to. Chyba że to jest kurs dla osób 50+ - 4 lata temu
dhuode - @ b8qab755rjbupkiss.m Nie zgadzam się z"minusikami", które dostałeś/dostałaś. Uważam, że każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii, zarówno pozytywnej, jak i negatywnej i powinno się to uszanować; oczywiście pod warunkiem, że nie jest to zarzut wyssany z palca i jest wyrażony w sposób kulturalny. Każdemu z nas może nie podobać się coś innego, to przecież naturalne.
Niemniej jednak, jeżeli tracisz motywację tylko dlatego, że filmik jest dla Ciebie archaiczny... Mogę Ci tylko życzyć powodzenia.
- 4 lata temu
parseq - 1. Jego mość ma motywację do poprawy, jeśli scenki z filmików ją/go osłabiają. A filmiki choć faktycznie niskobudżetowe, to funkcję spełniają.
2. Też już parę dni temu zauważyłem, że jest 2020, więc to niezbyt świeże odkrycie. :-)
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu
b8qab755rjbupkiss.m - Świat idzie do przodu, a etutor zatrzymał się 15 lat temu. Z książek z lat sześćdziesiątych też można się uczyć, tylko to nie dla mnie. - 4 lata temu
dhuode - @b8qab755rjbupkiss.m Czy można zapytać od kiedy jesteś na eTutor? Ja jestem od prawie roku; "przeszłam" przez kilka aplikacji i programów do nauki języka. Z mojej perspektywy mogę stwierdzić, że jest to jedno z najlepszych narzędzi do nauki języka dostępne na rynku, a już szczególnie jeżeli porównam to w kategorii jakość/cena. Nie znam innej aplikacji, która zawierałaby taki ogrom materiału, poukładanego w konkretne i dobrze zorganizowane bloki i jednostki lekcyjne. Do tego dochodzą nowoczesne narzędzia wspierające naukę, na przykład zintegrowany słownik Diki. - 4 lata temu
dhuode - Zdaję sobie sprawę, że jeżeli coś Ci się tutaj nie podoba, to żadna siła Cię do tego nie przekona. Tylko jestem zdania, że opinia wyrażona np. po 2-3 godzinach użytkowania niekoniecznie oddaje faktyczną wartość edukacyjną platformy/aplikacji. - 4 lata temu
abmmichal - Celny komentarz jak sądzę - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

mdfxghfgcxsthvxgcbcc
E
EmilySzelzwik
parseq - Możesz proszę z lepszą dykcją? - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie, to jest kurs dla osób 5-.
F
Foxymf

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przez ostatnie 20 lat uczyłem się niemieckiego i angielskiego - kursy, aplikacje. Póki co etutor jest na topie. Filmiki? Właśnie obejrzałem jeden. Przecież nie mówimy o sztuce filmowej tylko o dodatkach które mogą coś wnieść do nauki. Jak ktoś chce oglądać ambitne filmy po angielsku jest tego od groma ;) Od "Świnka Pepa" po najnowsze oskarowe hity.
P.S. Jestem 40+ jeśli to coś zmienia :)
wp73

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Formuła jest podobna do nagrań z BBC English, ale archaicznosć można zarzucić, jeśli np ktoś mówi "prześlę mu fax" albo pisze listy zamiast emaila. Świat się bardzo szybko zmienia, ale nie znaczy to, że przywitania czy nazwy zwierząt idą tym samym tropem. Nie jest tak, że nie mam nic do zarzucenia, ale chyba po prostu jednemu się coś spodoba, ale już większości tak.
C
CAnchor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki