ZALOGUJ SIĘ

past simple irregular verbs a powtórki

12 lat temu
Czy mogę, a jeśli tak w jaki sposób wrzucić nieregularne formy czasowników do powtórek?
R
renatabaczek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Możesz utworzyć sobie własną listę słówek na zasadzie dodawania elementów nie ze słownika tylko wpisując ręcznie. Wygląda to tak:

Na profilu: zakładka Słówka--->Moje słówka-->Nowa lista słówek-->Dodaj własny element:

go went gone = iść - wtedy w powtórkach w górnym oknie pojawi się "iść" a na dole do odsłuchania "go went gone" z głośniczkiem i lektor przeczyta trzy słowa po kolei. Taką listę słówek odhaczasz wtedy ptaszkiem aby dodać ją do powtórek. Jeśli nie chcesz aby przez jakiś czas elementy nie pokazywały się w powtórkach ptaszka usuwasz. Musisz zachować taka kolejność wpisywania jak Ci podałam i nie używaj przecinków ale po każdym słowie spację oraz spację przed i po znaku równości.

Wymaga to jednak trochę pracy...
E
efogt
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
renatabaczek - Dzięki za odpowiedź, spróbuję wprowadzać w ten sposób po kilka czasowników - 12 lat temu
efogt - Nie ma sprawy. Ja też tak zrobiłam, myślę że to dobry sposób:)
Pozdrawiam serdecznie.
P.S. Koleżanka na górze podała czasowniki nieregularne które można oddać z lekcji do powtórek, nie musisz więc nadkładać pracy:) Pozdrawiam serdecznie:)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
kasia280319671 - myslę,że pomysł z wpisywaniem słówek jest bardzo dobry ponieważ w ten sposób , uczysz się przy okazji poprawnej pisowni . Serdacznie pozdrawiam! - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

hotaru85
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
efogt - Dzieki........ - 12 lat temu
renatabaczek - wielkie dzięki! Wrzuciłam nieregularne do powtórek bez problemu! - 12 lat temu
absolwentka - Dzięki za linka;) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki