ZALOGUJ SIĘ

Gdzie znajdę ćwiczenia dotyczące czasowników nieregularnych?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Czy istnieje możliwość stworzenia, albo jest już takie ćwiczenie z czasowników nieregularnych, które polega na wpisywaniu odpowiedniej formy czasownika zadanego w pytaniu np:
Pytanie - be (past simple)
Odpowiedź - was/were

Pytanie - spoken (infinitive)
Odpowiedź - speak

itd.
pl_mrong

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

ucząc się tak jak proponuje e tutor - trzech podstawowych form; oraz dodam formy ing danego czasownika; ćwiczysz co trzeba na dziś i jutro. To trzeba wkuć by wypływało z ust jak z automatu.

to be;
1. am,are,is 2 was, were 3. been; ing form being
to fall;
1 fall, [falls]2, fell 3.fallen; ing form falling
to fell;
1 fell, 2 felled, 3 felled; ing form felling

prześledź
to lie
to lay

metoda automatycznego wkucia jest najszybszym rozwiązaniem, i dalej jest droga do stosowania wkutych słówek w mowie i piśmie. Jeśli dobrze zrozumiałem Twoją propozycję to jest ona uproszczeniem tego co zapisałem. Ona może Ci dobrze służyć.
abmmichal
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

I am , you are, he is ,szhe is, it, is we are, you are, they are
R
renatka1966
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie do końca o to mi chodziło. Chciałbym już po nauce tych form z tabelki weryfikować to za pomocą pytań, podobnie do powtórki słówek. Z tym, że pytanie wygenerowane przez etutora wyglądałoby na zasadzie przedstawionej powyżej. Pomysł z nauką formy -ing wraz z pozostałymi formami bardzo fajny.

---------

Znalazłem coś co obrazuje co mam na myśli: http://www.memorizer.pl/nauka,irregular-verbs---czasowniki-nieregularne,124.html

Próbuje coś podobnego odnaleźć na etutorze, ale albo tego nie ma, albo nieumiejętnie szukam.
pl_mrong
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu
Ewelina79 - Świetna ta strona z tym ćwiczeniem, na e-tutorze nie ma czegoś takiego, tu tylko możesz dodać czasowniki nieregularne do powtórek i po prostu je powtarzać wpisując 3 formy danego czasownika, a na tej stronie z twojego linka możesz je sobie ćwiczyć do upadłego ;) - 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ten link to dobre narzędzie.
Jeszcze warto jest wyłapywać - nieregularności - formy odczasownikowe czy odrzeczownikowe.
zawsze uczę się z to przy verb oraz a the przy noun.

np
to help - akurat tutaj nie ma problemu z formami, ale składnia w zdaniu to odrębny problem.
the help - służące[ służący lm
she was a help to me yesterday
bez podania tych przykładów - nie widać istoty gramatyki rzeczownika
abmmichal
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki