ZALOGUJ SIĘ

Jesteś zwycięzcą? Noworoczne postanowienia po angielsku

03.01.2022

Powrót do listy wpisów

Jak co roku temat postanowień noworocznych (New Year's resolutions) i chęć wprowadzenia zmian w naszym życiu wraca jak bumerang. Najpopularniejsze z nich dotyczą regularnego uprawiania sportu, stosowania diety, czy rzucenia nałogu. Lista postanowień jest często długa, a rzeczy, które chcielibyśmy osiągnąć nieustannie się mnożą.

Nowy rok to dla wielu z nas okazja, by zacząć coś od nowa (make a fresh start ) i rozpocząć lepszy rozdział w swoim życiu (turn over a new leaf ). Niestety większość z naszych postanowień okazuje się fiaskiem. Dlaczego tak się dzieje i co zrobić, aby jednak stać się nową, lepszą wersją siebie?

This year is a great opportunity to make a fresh start!
Ten rok to świetna okazja, aby zacząć coś od nowa!
My husband broke the habit and was able to turn over a new leaf.
Mój mąż zerwał z nałogiem i był w stanie rozpocząć lepszy rozdział w życiu.

Po pierwsze, miej plan

Zacznij od początku (start from scratch ) i zaplanuj to, co chcesz osiągnąć. Być może myślisz o zerwaniu z jakimś uporczywym nałogiem (kick the habit ) lub spróbowaniu czegoś nowego (have a crack at something ), na co nigdy nie było czasu? Weź kartkę i wypisz wszystko, co Ci przychodzi do głowy, a następnie wybierz te postanowienia, które są dla Ciebie możliwe do zrealizowania.

She moved to the city and decided to start from scratch.
Przeprowadziła się do miasta i postanowiła zacząć od nowa.
I used to smoke, but I kicked the habit.
Kiedyś paliłam, ale zerwałam z tym nałogiem.
I decided to have a crack at learning Spanish.
Zdecydowałam, że spróbuję nauczyć się hiszpańskiego.

Nie od razu Rzym zbudowano, czyli metoda małych kroków

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest wprowadzanie zmian stopniowo i realizowanie ich etapami. Mierz siły na zamiary i nie narzucaj sobie zbyt wiele postanowień jednocześnie. Spowoduje to tylko większy stres i zniechęcenie, przez co możesz wrócić do punktu wyjścia (be back to square one ). Postanowienia noworoczne nie powinny być dla Ciebie dodatkowym ciężarem.

I was so close to breaking free of shopping addiction, but now I’m back to square one.
Byłam tak blisko, by wyjść z zakupoholizmu, ale wróciłam do punktu wyjścia.

W gorącej wodzie kąpany

Realizacja postanowień wiąże się ze stawianiem czoła potencjalnym problemom (face problems ). Nie zniechęcaj się, jeśli nie uda Ci się zrealizować postawionych sobie celów już w pierwszych dniach nowego roku. Uwierz nam, nikt tego nie sprawdza ;) Jeżeli coś Ci nie wyjdzie - rozpocznij proces od nowa i postaraj się trzymać obranego kursu (stay the course ). Pamiętaj, że robisz to dla siebie.

I’m trying to face my hoarding problem.
Staram się stawić czoła mojemu zbieractwu
He’s one of those who stay the course no matter what.
Jest jednym z tych, którzy trzymają się obranego kursu bez względu na wszystko.

Well… It’s easier said than done. Łatwo się mówi, prawda? Jeżeli nie masz jeszcze pomysłu na swoje postanowienie noworoczne, nic straconego! Jest to dobra okazja, by nauczyć się nowego języka, a dzięki naszemu kursowi możesz to zrobić małymi krokami, poświęcając tylko 15 minut dziennie. Podejmiesz wyzwanie?

Wszystkie wyrażenia z tego wpisu możesz powtózyć, klikając w link poniżej.

ZWROTY DO POWTÓRZENIA

Z tego miejsca życzymy Ci, aby ten rok był dla Ciebie owocny, szczególnie pod względem językowym. Niech moc będzie z Tobą!

Ucz się angielskiego z eTutorem!
Odkryj najpopularniejszy w Polsce kurs online Sprawdź