Lekcje i kursy

Jak sprawdzić swój aktualny poziom zaawansowania?

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z językiem angielskim, przejdź po prostu do pierwszej lekcji kursu na poziomie A1.

Jeżeli chcesz określić swój poziom, skorzystaj z krótkiego testu kwalifikacyjnego. W ciągu kilkunastu minut otrzymasz informację, od którego miejsca w kursie najlepiej zacząć naukę.

Jakie kursy języka angielskiego znajdę w eTutor?

Aby rozpocząć naukę, zamów abonament na kurs eTutor angielski. Obejmuje on wszystkie poziomy zaawansowania, od początkującego do zaawansowanego.

Dodatkowo jako rozszerzenie kursu dostępny jest także kurs Business English, przydatny osobom uczącym się języka angielskiego w celach zawodowych.

Informacje o sposobach dokonywania płatności znajdziesz na stronie Jak kupić?.

Lekcje w kursach - jak są podzielone?

Lekcje są podstawowym elementem kursu eTutor. Podzielone zostały na sześć poziomów zaawansowania według skali Rady Europy, czyli: A1, A2, B1, B2, C1, C2. Każdy poziom zawiera 50 tematów. Każdy temat zawiera od jednej do kilku lekcji. Łącznie w ramach kursu eTutor angielski dostępnych jest 800 lekcji.

Wykonanie jednej lekcji zajmuje około piętnastu minut.

Zalecamy przerabiać lekcje po kolei począwszy od wybranego poziomu, nie narzucamy jednak żadnych ograniczeń w tym względzie. Lekcje można więc przerabiać w dowolnie wybranej przez siebie kolejności. Godziny nauki dopasowujesz indywidualnie do swoich potrzeb.

Przez cały okres trwania abonamentu masz dostęp do pełnej zawartości kursu. Każdą lekcję można przerabiać wielokrotnie, wracając do niej w dowolnie wybranym momencie.

Z jakich elementów składają się lekcje?

Lekcje w eTutor składają się z ekranów zawierających elementy multimedialne i ćwiczenia. Oto najważniejsze typy ekranów, które napotkasz w lekcjach:

Dialogi | Czytanie

Rozwijaj swoje umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem w dialogach przedstawiających codzienne sytuacje i tekstach użytkowych.

Listy słówek | Listy słówek z obrazkami

Listy słówek prezentują słownictwo związane z tematem lekcji. Poznane słówka trafiają do systemu powtórek, dzięki któremu będziesz w stanie zapamiętać ponad 90% materiału!

Gramatyka

Notatki gramatyczne w łatwy i przyjemny sposób tłumaczą zagadnienia gramatyki języka angielskiego.

Listy elementów gramatycznych

Dodaj zdania przykładowe do powtórek, aby lepiej utrwalić poznane zagadnienia gramatyczne!

Ćwiczenia

Ćwicz zastosowanie poznanych słówek i zagadnień gramatycznych!

Obrazki - nauka ze słuchu | Obrazki - dobieranie podpisów | ?> Wpisywanie z maską

Sprawdź swoją znajomość poznanych słówek za pomocą przedstawiających je obrazków.

Notatki językowe

Dzięki notatkom językowym nauczysz się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy związanych z językiem angielskim.

Pisanie

Ćwicz poznane słownictwo i gramatykę, tworząc własne wypowiedzi.

Mówienie

Filmy wideo

Wbudowany słownik - jak z niego korzystać?

W kurs eTutor wbudowany jest słownik angielskiego, zawierający wymowę wszystkich haseł. Podczas nauki z kursem można wywołać słownik klikając dwukrotnie myszką wybrane słowo (wypróbuj to na tej stronie, klikając dwukrotnie myszką jedno ze słów).

Listy słówek - co warto o nich wiedzieć?

Na stronie Słówka możesz przeglądać listę dostępnych dla Ciebie list słówek. Znajdziesz tam następujące opcje:

  • Do nauczenia - listy słówek z których nie rozpoczęto nauki, lub z których nie nauczono się jeszcze wszystkich elementów,
  • Dodane do powtórek - listy słówek z których przejrzano już wszystkie elementy i znajdują się one w systemie powtórek, lub będące w trakcie nauki.
  • Twoje słówka - własne listy słówek, z dodanymi przez Ciebie elementami.
  • Powtórki specjalne - testy utworzone w oparciu o wybrane przez Ciebie listy słówek
  • Moje notatki - lista notatek dodanych do słówek, które masz w powtórkach lub na własnych listach słówek
  • Trudne elementy - lista trudnych elementów, które sprawiały Ci najwięcej kłopotów podczas nauki.
  • Elementy w powtórkach - lista wszystkich elementów dodanych do systemu powtórek

Obok każdej lekcji i listy słówek podany jest jej poziom. Poziomy ustalone są wg skali znajomości języka Rady Europy (zobacz Pomoc: Poziomy zaawansowania).

Czy mogę elementy odrzucone ponownie dodać do powtórek?

Słówka, które odrzucisz podczas nauki lub usuniesz z powtórek, możesz łatwo przywrócić do powtórek. Wystarczy, że przejdziesz do strony zarządzania listą słówek. Znajduje się na niej pełna lista elementów z list słówek. Pod elementami, które zostały odrzucone, wyświetlany jest link umożliwiający ponowne dodanie ich do powtórek.

Dlaczego lista słówek, której nigdy nie przerabiałem, pokazuje mi się jako częściowo nauczona?

Niektóre słówka dodane są do wielu list słówek. Przykładowo dane słowo może być dodane w lekcji, a także na listach tematycznych w zakładce Słówka. Jeżeli dodasz element do powtórek z jednej z tej list, postęp wykonywania pozostałych list zawierających ten sam element zostanie automatycznie uaktualniony. System będzie pamiętał, że masz już to słówko dodane do powtórek i nie będzie Ci go ponownie prezentował podczas dodawania elementów z innych list do powtórek.

Dlaczego gdy wchodzę po raz kolejny do listy słówek, otwiera mi się ona od środka?

System nauki automatycznie przeskakuje do pierwszego elementu, który nie został jeszcze dodany do powtórek lub odrzucony, aby ułatwić kontynuację nauki.

Dlaczego nie mogę zaliczyć elementu lekcji na 100%?

W przypadku list słówek konieczne jest dodanie do powtórek lub odrzucenie wszystkich elementów (klawisze enter i delete). Samo przejrzenie wszystkich elementów nie powoduje zaliczenia danej strony lekcji.

W przypadku stron lekcji z przypisanym ćwiczeniem, konieczne jest rozwiązanie tego ćwiczenia, w celu zaliczenia danej strony lekcji.

Jak wygląda lista słówek w środku?

Po wejściu w listę słówek, każdy element przeglądasz za pomocą strony Nauka. Jest to strona z pojedynczym elementem, jego wymową, tłumaczeniem, najczęściej również nagraniem (ikona głośnik), zdjęciem oraz zdaniem przykładowym. Wybierając odpowiedni przycisk decydujesz, czy chcesz dany element dodać do swoich powtórek, czy go pominąć.

Przeglądanie listy - jakich skrótów klawiaturowych użyć?

Słówka na stronie nauki prezentowane są pojedynczo. W celu przyspieszenia przeglądania słówek, możesz stosować następujące skróty na klawiaturze:

dodanie elementu
odrzucenie elementu
odtwarzanie nagrań przypisanych do elementu (klawisze K i L odpowiadają drugiemu i trzeciemu nagraniu, jeśli dany element je posiada
przykłady zdań można odtwarzać za pomocą klawiszy M, "," i "." (nawet jeśli nie są w danym momencie wyświetlane)

Wskazówka: Klawisz J używany do ponownego odtwarzania nagrań słówek łatwo znaleźć na klawiaturze, ponieważ ma on specjalną wypustkę.

Pomoc i wsparcie