Lekcje i kursy

Jak sprawdzić swój poziom zaawansowania?

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z językiem angielskim, przejdź po prostu do pierwszej lekcji kursu na poziomie A1.

Jeżeli chcesz określić swój poziom, skorzystaj z krótkiego testu kwalifikacyjnego. W ciągu kilkunastu minut otrzymasz informację, od którego miejsca w kursie najlepiej zacząć naukę.

Jakie kursy języka angielskiego znajdę w eTutor?

Na platformie eTutor możesz wykupić dostęp do następujących kursów języka angielskiego:

  • eTutor angielski - nasz flagowy kompleksowy kurs, zawierający ponad 900 lekcji na każdym poziomie zaawansowania (A1-C2),
  • Business English - ponad 270 lekcji o tematyce biznesowej na poziomie B1-C1,
  • eTutor matura - 130 lekcji przygotowujących do egzaminu maturalnego z języka angielskiego,
  • Travel English - ponad 100 lekcji z praktycznymi rozmówkami i słownictwem przydatnym w podróży, bez gramatyki.

Dostęp do materiałów w wybranym kursie jest możliwy tylko z aktywnym abonamentem na dany kurs. Każdy zarejestrowany użytkownik bez abonamentu otrzymuje jednak darmowy dostęp do pierwszego tematu na wszystkich poziomach zaawansowania. Dodatkowo można odblokować 7 dni dostępu za darmo na start, co umożliwia sprawdzenie naszego sposobu nauczania.

Po zakończonym okresie testowym, aby uzyskać dostęp do pozostałych materiałów, należy zamówić abonament.

Informacje o cenach kursów i sposobach dokonywania płatności znajdziesz na stronie Jak kupić?.

Lekcje w kursach - jak są podzielone?

Lekcje są podstawowym elementem kursu eTutor. Podzielone zostały na sześć poziomów zaawansowania według skali Rady Europy, czyli: A1, A2, B1, B2, C1, C2. Każdy poziom zawiera 50 tematów. Każdy temat zawiera od jednej do kilku lekcji. Łącznie w ramach kursu eTutor angielski dostępnych jest 800 lekcji.

Wykonanie jednej lekcji zajmuje około piętnastu minut.

Zalecamy przerabiać lekcje po kolei począwszy od wybranego poziomu, nie narzucamy jednak żadnych ograniczeń w tym względzie. Lekcje można więc przerabiać w dowolnie wybranej przez siebie kolejności. Godziny nauki dopasowujesz indywidualnie do swoich potrzeb.

Przez cały okres trwania abonamentu masz dostęp do pełnej zawartości kursu. Każdą lekcję można przerabiać wielokrotnie, wracając do niej w dowolnie wybranym momencie.

Z jakich elementów składają się lekcje?

Lekcje w eTutor składają się z ekranów zawierających elementy multimedialne i ćwiczenia. Oto najważniejsze typy ekranów, które napotkasz w lekcjach:

Dialogi | Czytanie

Rozwijaj swoje umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem w dialogach przedstawiających codzienne sytuacje i tekstach użytkowych.

Listy słówek | Listy słówek z obrazkami

Listy słówek prezentują słownictwo związane z tematem lekcji. Poznane słówka trafiają do systemu powtórek, dzięki któremu będziesz w stanie zapamiętać ponad 90% materiału!

Gramatyka

Notatki gramatyczne w łatwy i przyjemny sposób tłumaczą zagadnienia gramatyki języka angielskiego.

Listy elementów gramatycznych

Dodaj zdania przykładowe do powtórek, aby lepiej utrwalić poznane zagadnienia gramatyczne!

Ćwiczenia

Ćwicz zastosowanie poznanych słówek i zagadnień gramatycznych!

Obrazki - nauka ze słuchu | Obrazki - dobieranie podpisów | Wpisywanie z maską

Sprawdź swoją znajomość poznanych słówek za pomocą przedstawiających je obrazków.

Notatki językowe

Dzięki notatkom językowym nauczysz się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy związanych z językiem angielskim.

Pisanie

Ćwicz poznane słownictwo i gramatykę, tworząc własne wypowiedzi.

Mówienie

Filmy wideo

Wbudowany słownik - jak z niego korzystać

W kurs eTutor wbudowany jest słownik angielskiego Diki.pl zawierający nagraną wymowę większości haseł. Podczas nauki z kursem możesz wywołać słownik, klikając dwukrotnie myszką wybrane słowo (wywołanie tego okienka działa jedynie na komputerze, na urządzeniach mobilnych ta funkcja jest niedostępna) lub wyszukać konkretne słowo, korzystając z wyszukiwarki na górnym pasku (obok awatara ze zdjęciem). Możesz sprawdzać hasła zarówno po polsku, jak i po niemiecku.

W wyświetlonym okienku znajdziesz tłumaczenie, wymowę oraz zdania przykładowe. Każde z wyszukanych wyrażeń w Diki.pl możesz dodać do swoich powtórek w eTutorze, używając ikonki zielonego plusa.

Listy słówek - co warto o nich wiedzieć?

Na stronie Słówka możesz przeglądać dostępne dla Ciebie listy słówek. Znajdziesz tam następujące kategorie:

  • Do nauczenia - listy słówek, z których nie rozpoczęto nauki lub z których nie nauczono się jeszcze wszystkich elementów,
  • Dodane do powtórek - listy słówek, które zostały już w całości przejrzane lub są w trakcie nauki, a elementy z nich znajdują się w Twoich powtórkach lub elementach odrzuconych,
  • Twoje słówka - własne listy słówek z dodanymi przez Ciebie elementami,
  • Powtórki specjalne - powtórki utworzone w oparciu o wybrane przez Ciebie listy słówek lub listę z trudnymi elementami (są to te wyrażenia, które sprawiają Ci trudność podczas powtórek),
  • Słowniki tematyczne - lista wszystkich słowników tematycznych z zawartymi w nich elementami - możesz je przeglądać i dodawać do powtórek,
  • Elementy w powtórkach - lista wszystkich elementów dodanych do systemu powtórek z podziałem na: Elementy dodane do powtórek, Elementy odrzucone,Trudne elementy w powtórkach i Elementy z notatkami.

W ramach kategorii listy są pogrupowane tematycznie. Aby rozpocząć naukę słówek z danej listy słówek, wystarczy kliknąć w jej nazwę. Obok lekcji i listy słówek najczęściej podany jest jej poziom. Poziomy ustalone są wg skali znajomości języka Rady Europy (zobacz: Pomoc: Poziomy zaawansowania).

Czy mogę elementy odrzucone ponownie dodać do powtórek?

Słówka, które odrzucisz podczas nauki lub usuniesz z powtórek, możesz łatwo przywrócić do powtórek. Wystarczy, że przejdziesz do strony zarządzania listą słówek. Znajduje się na niej pełna lista elementów z list słówek. Pod elementami, które zostały odrzucone, wyświetlany jest link umożliwiający ponowne dodanie ich do powtórek.

Dlaczego lista słówek, której nigdy nie przerabiałem, pokazuje mi się jako częściowo nauczona?

Niektóre słówka dodane są do wielu list słówek. Przykładowo dane słowo może być dodane w lekcji, a także na listach tematycznych w zakładce Słówka. Jeżeli dodasz element do powtórek z jednej z tej list, postęp wykonywania pozostałych list zawierających ten sam element zostanie automatycznie uaktualniony. System będzie pamiętał, że masz już to słówko dodane do powtórek i nie będzie Ci go ponownie prezentował podczas dodawania elementów z innych list do powtórek.

Dlaczego gdy wchodzę po raz kolejny do listy słówek, otwiera mi się ona od środka?

System nauki automatycznie przeskakuje do pierwszego elementu, który nie został jeszcze dodany do powtórek lub odrzucony, aby ułatwić kontynuację nauki.

Dlaczego nie mogę zaliczyć elementu lekcji na 100%?

W przypadku list słówek konieczne jest dodanie do powtórek lub odrzucenie wszystkich elementów (klawisze enter i delete). Samo przejrzenie wszystkich elementów nie powoduje zaliczenia danej strony lekcji.

W przypadku stron lekcji z przypisanym ćwiczeniem, konieczne jest rozwiązanie tego ćwiczenia, w celu zaliczenia danej strony lekcji.

Jak wygląda lista słówek w środku?

Po wejściu w listę słówek każdy element przeglądasz pojedynczo. Widzisz wtedy dany element oraz jego tłumaczenie, a najczęściej również wymowę, nagranie (ikona głośnika), zdjęcie i zdanie przykładowe. Wybierając odpowiedni przycisk, decydujesz, czy chcesz dany element dodać do swoich powtórek, czy go pominąć.

Przeglądanie listy - jakich skrótów klawiaturowych użyć?

Elementy wewnątrz listy słówek prezentowane są pojedynczo. W celu przyspieszenia przeglądania słówek, możesz stosować następujące skróty na klawiaturze:

dodanie elementu
odrzucenie elementu
odtwarzanie nagrań przypisanych do elementu (klawisze K i L odpowiadają drugiemu i trzeciemu nagraniu, jeśli dany element je posiada
przykłady zdań można odtwarzać za pomocą klawiszy M, "," i "." (nawet jeśli nie są w danym momencie wyświetlane)

Wskazówka: Klawisz J używany do ponownego odtwarzania nagrań słówek łatwo znaleźć na klawiaturze, ponieważ ma on specjalną wypustkę.

Pomoc i wsparcie