ZALOGUJ SIĘ

Funkcja Notatek w aplikacjach mobilnych słownika i platformy (a właściwie jej brak/ubogość)

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Krótko po tym, jak zacząłem korzystać z funkcji Notatek w serwisie na PC, coś mi się rzuciło w oczy w trakcie korzystania z jego aplikacji mobilnych. Mianowicie zauważyłem, że w aplikacjach ww. funkcja praktycznie nie istnieje... a konkretnie to nie ma jej w ogóle w słowniku, natomiast w aplikacji etutor da się coś w tej kwestii zrobić jedynie w trakcie powtórek; jest jeszcze co prawda możliwość przejrzenia elementów z dodanymi notatkami z poziomu listy elementów w powtórkach, jednak nie można tam tych notatek nawet edytować. Wygląda więc na to, że mobilnie funcja Notatek jest tak okrojona, jak niegdyś (około 2 lata temu) została okrojona również na PC, na szczęście tylko chwilowo - o czym się dowiedziałem z tego tematu: https://www.etutor.pl/forum/thread/782727-Dlaczego_w_slowniku_Diki_nie_ma_teraz_linku_do_edycji_notatek_do_slowe.html?unread
W związku z tym chciałbym spytać, dlaczego sytuacja tak wygląda? Odkąd aplikacje mobilne serwisu są dość wiernym odwzorowaniem jego desktopowej wersji, to i zaimplementowanie w nich całej funkcjonalności Notatek chyba nie byłoby problemem, choć mogę się mylić, bo na programowaniu mobilnym się nie znam...
Tak w ogóle, dziwne mi się wydaje, żebym był pierwszym, który porusza tę kwestię (chyba że wszyscy przede mną jedynie kierowali takie pytanie/propozycję bezpośrednio do administracji serwisu), w każdym razie nie znalazłem takiego tematu na forum, dlatego go utworzyłem.
L
loginw
parseq - Korzystam z tabletu (Android) i przeglądarki Chrome, bo działa to dobrze i mogę mieć otwarte różne miejsca serwisu w kolejnych zakładkach. Notatki działają jak na PC. Jedynie brak jest funkcji przenoszenia do następnej linii (shift+enter), której nie znalazłem na urządzeniach z Androidem. Propozycja instalacji aplikacji mobilnej jest częsta, ale ją ignoruję. Czytałem kiedyś opinie, że aplikacja mobilna nie ma żadnej przewagi nad wersją przez przeglądarkę. Oba warianty wymagają cały czas dostępu do internetu, co podczas podróży bywa kłopotliwe. Być może wersja mobilna jest lepiej okrojona do małego ekranu telefonu. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.