ZALOGUJ SIĘ

Wrażenia po egzaminie na eTutor

zmodyfikowany: 5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Jak w temacie,
z opisu doczytałam że jest coś do napisania i test. Czy są zadania z słuchania i mówienia (np. coś do nagrania)?
B
Bogusia1231

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

Opis procedury egzaminacyjnej i możliwych poziomów znalazłem tu: https://www.etutor.pl/exams/certificates
Wynika z niego, że można też wykonać bezpłatny test kwalifikacyjny. Sądzę, że pozwoli on zorientować się w rodzaju zadań.

Czy inni użytkownicy, będący po jakimś (płatnym) egzaminie na eTutor, zechcieliby się podzielić wrażeniami?
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
Bogusia1231 - To jest test powitalny, myślę o egzaminie etutor'a (za punkty) przed podejściem do jakiegoś poważniejszego, ale obawiam się, że sprawdza on wiedzę tylko pod względem gramatyki i pisania. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
parseq - Może warto zmienić tytuł wątku na np. "Wrażenia po egzaminie na eTutor", aby "zwabić" i zachęcić egzaminowanych do wypowiedzi. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
Bogusia1231 - Zmieniłam, chociaż obawiam się, że po prostu mało kto go zdaje.... - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Są pytania testowe i część pisemna. Trochę więcej szczegółów tutaj https://www.etutor.pl/exams/faq
T
tlstar

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

bogusia, tlstar, parseq; bardzo wam dziękuję za podjecie tematu. poczytam informacje z zamieszczonych linkòw. zebrałem prawie 6000 punktòw. mam w plaman przystąpić do egzaminu,bo jestem słaby w takich testach. nie wypadam dobrze.Nawet jeśli opanowałem materiał. Liczę że nawet nieudany test wskaże mi te najsłabsze moje "miejsca". Plan mam taki by po zebraniu 10000 punktòw przystapic do egzaminu.

może ktoś kto zdawał, podzieli się doświadczeniem.
abmmichal
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
yoasia1003 - abmmichal też mam taki plan, zebrać ok 10000 pkt i przystąpić do egzaminu :-) - 5 lat temu
parseq - Też tak kiedyś planowałem. Mam już prawie 12k monet. Jestem w połowie B1. Teraz strach mnie obleciał, że za mało umiem, więc zbieram dalej monety. Będę miał od razu na egzamin poprawkowy.
Czytałem, że poprawkę można robić 30. dni później, a w czasie do 6. miesięcy jest rabat 50%. Nie wiem tylko, czy rabat dotyczy również płatności monetami.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
aleksandra.rosiek - @parseq uprzejmie informujemy, że wspomniany rabat nie dotyczy monet gromadzonych w serwisie za regularną naukę. Na każde podejście do egzaminu musimy zatem przeznaczyć 9000 monet :) - 5 lat temu
parseq - Proponuję więc uzupelnić opis płatności za egzamin, bo brak rabatu przy płaceniu monetami serwisu jest interpretacją niekorzystną dla egzaminowanych. Rozczarowanie brakiem oczekiwanego rabatu jest w biznesie gorsze niż jasne wyłożenie kawy na ławę. - 5 lat temu
aleksandra.rosiek - Dziękujemy za sugestię. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wysłałam pytanie do Etutor'a o ilość pytań w teście, otrzymałam taką odpowiedź:
"Uprzejmie informujemy, że w egzaminie certyfikacyjnym znajduje się około 10 pytań, w zależności od poziomu zaawansowania."
B
Bogusia1231
parseq - Tylko 10 pytań??? Do tego chyba jeszcze jest wypracowanie. Gdzieś napisali, że na egzamin należy zarezerwować aż 2 godziny.
Napisali też, że każde pytanie testowe to jeden punkt. Za część pisemną jest 25 punktów (po 5 za: gramatykę, styl, interpunkcję i rodzajniki, komunikatywność oraz słownictwo). Do zaliczenia trzeba 40%, czyli 14 punktów.

Czy część pisemna / wypracowanie ma narzuconą minimalną objętość? (Ilość słów, ilość zdań?)
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
Bogusia1231 - Ilość pytań też mnie zaskoczyła. Głównie liczy się wypracowanie. - 5 lat temu
parseq - Czyli można mieć obcięty język i zaszyte uszy. ;;-) - 5 lat temu
aleksandra.rosiek - W uzupełnieniu do skopiowanej treści wiadomości chciałabym doprecyzować, że pytania są naprawdę bardzo różnorodne oraz złożone, zawierają ponadto wiele podpunktów. Czas (doprecyzuję, że mowa o 100 minutach), jaki prosimy zarezerwować na wykonanie testu jest zatem nieprzypadkowy :) - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
parseq - Dziękuję za dodatkowe infos! :-) - 5 lat temu
Bogusia1231 - Dziękuję za dodatkowe informacje:) Pierwsza odpowiedź trochę mnie zmyliła i zniechęciła, teraz brzmi to lepiej. Podsumowując (pytanie do Pani Aleksandry) ile punktów można otrzymać za część testową? i powtórzę pytanie Parseq, czy wypracowanie ma narzuconą minimalną objętość? - 5 lat temu
parseq - Wcześniej przyjąłem, że 10 pytań testowych, to 10 punktów. Jeśli pytania są różnorodne, złożone i wielopodpunktowe, to pytanie o ich wycenę jest zasadne. - 5 lat temu
aleksandra.rosiek - Uprzejmie informujemy, że część testowa egzaminu z pytaniami zamkniętymi sprawdzana jest automatycznie. Jedna poprawna odpowiedź to jeden punkt. Część pisemna egzaminu sprawdzana jest przez egzaminatora eTutor. Za tę część można zdobyć maksymalnie 25 punktów, które przydzielane są według 5 kryteriów: gramatyka, styl, interpunkcja i rodzajniki, komunikatywność oraz słownictwo. Objętość wypracowania zależna jest od poziomu (150-250 słów). - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
darkobo - 150-250 znaków czy słów? - 5 lat temu
Bogusia1231 - Pani Aleksandro, mam nadzieję, że to jedno z ostatnich pytań, żeby wyklarować jak egzamin wygląda. W części testowej jest około 10 pytań + "podpytania". Czy mogłaby Pani podać ile maksymalnie można zdobyć punktów w tej części, jeżeli są różne ilości na różnych poziomach, to prośba o podanie dokładnie ile na każdym z poziomów. - 5 lat temu
aleksandra.rosiek - @darkobo mowa oczywiście o słowach, najmocniej przepraszam za niedoprecyzowanie.
@Bogusia1231 jeżeli mowa o punktacji, to jest następująca:
A2: 69 punktów za test (brak wypracowania),
B1: 51 punktów za test,
B2: 51 punktów za test,
C1: 52 punkty za test.

Pozdrawiam
- 5 lat temu
Bogusia1231 - Dziękuję bardzo i pozdrawiam:) - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

parseq: tak też Pani Aleksandra, ktòrą serdecznie pozdrawiam, skasowała nas ròwno. yoasia1003, to bierzmy się do dzièła.
abmmichal
parseq - Co masz na myśli pisząc "skasowała nas równo" ? - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

The most important exam we have in a daily life!!! When we meet people from all over the world and we must communicate. That's why that skill should be our main goal, not number of certificates. Are you agree with me?
A
aisak85
Bogusia1231 - I agree with you but when we pass some exams we confirm our knowledge. Sometimes we don't have any problems during our conversation, but we don't realise how many mistakes we do... - 5 lat temu
parseq - An exam helps us to measure the quality and may show weak points of our English skills. The eTutor exam doesn't verify (of course) the speech fluency and pronunciation.
The confrontation with English-speaking people is an exam too, but indeed of a different kind.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

parseq: chodziło mi o pieniądze /monety zdobywane w ramach eTutor. 9000 pkt egzamin. ale już zniżki za poprawkę nie ma.
abmmichal
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki