ZALOGUJ SIĘ

Czy eTutor wystarczy do matury podstawowej z angielskiego?

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Oczywiście będę robić arkusze i zadania maturalne dodatkowo, ale mam na myśli gramatykę i słownictwo z eTutora.
H
Hava

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Na tak proste pytanie raczej nie łatwo dać dobrą odpowiedź. Nie wiadomo np.:
* z jakiego poziomu startujesz
* ile czasu poświęcisz dziennie na naukę
* czy będzie to wysiłek równomiernie rozłożony na 7(!!) dni w tygodniu
* jak efektywnie będziesz implantować wiedzę
* chcesz zdać maturalny angielski czy liczysz na więcej

Nie ma też wzoru by wyliczyć odpowiedź na podstawie powyższych informacji. Trzeba wziąć się do roboty, uprzednio określając istniejące niedostatki. Zewnętrzne wsparcie byłoby na tym etapie wskazane. Myślę, że eTutor jest potem bardzo dobrym sojusznikiem w łataniu tego co dziurawe. Powodzenia! :-)
parseq
Hava - Z poziomu A2,
maturę piszę w 2020 roku :),
chcę zdać maturalny angielski i przy okazji wykorzystać w życiu
nie wiem ile będę poświęcać czasu
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

tak, słownictwo na pewno jeżeli jest powtarzane. Czasy też powinny, pisząc swoją nie patrzyłem na czasy i zdałem chyba na 70% około.

Ucz się całymi zdaniami tylko, wybranego słowa.
T
Tymek2
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mature piszesz w 2020 roku to znaczy,ze masz czas od zaraz do Maja 2020 roku to, czyli masz teraz rok i 2,5 miesiaca. Teraz masz mniej roboty i proponuje wszystkich nie sluchac i wakacje wykorzystac na maksa do nauki, nie za 5 minut, nie za pol godziny, nie jutro najlepszy czas na dzialanie TERAZ, A1 ze slowkami do A1 i testami powinienes przerobic do konca marca , kwiecien i maj to poziom A2, czerwiec lipiec poziom B1, sierpien wrzesien poziom B2; pazdziernik listopad poziom C1, grudzien styczen poziom C2, luty angielski w podrozy, marzec kwiecien maj Angielski w biznesie - jesli srednio kazdego dnia bedziesz sie aktywnie uczyl 1,5 godziny lub na kazdy dzien w tygodniu Ci wyjdzie 2 godziny w Weekend mozz esz troche wiecej przesiedziec, nie zapomnij zeby troche ogladac BBC. Jesli tak to rozlozysz i majac jeszcze angielski w szkole to spokojnie dasz rade !!! Pamietaj teraz masz ten czas na nauke, pozniej praca wyjazd i inne rzeczy. Nie patrz na innych, tylko rob swoje !!!
W
wojak701
parseq - Powtórka A1+A2 powinna być wykonalna nawet w parę tygodni, bo jest to (najłatwiejsza) powtórka.
Czy potem po dwa miesiące wystarczą na B1 i B2 już śmiem wątpić, ponieważ jest tam definitywnie więcej słówek (szacuję 4-5x) a i materiał gramatyczny nieco trudniejszy. Owszem można robić same lekcje B1,B2 w ostrym, marszowym tempie, jednak tylko jeśli baza posiadanego ze szkoły słownictwa na to pozwala.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
parseq - d.c.: Jeśli baza aktywnego słownictwa na B1,B2 jest jednak realnie słaba, to szybkie robienie lekcji (czyli m.in. uczciwe dodawanie do powtórek wszystkich tak sobie i słabo znanych słówek) szybko doprowadzi do znacznie ponad 200 powtórek dziennie, co pochłonie ponad 90 minut codziennie(!) o efektywności i barierze przyswajalności nie wspominając. A kiedy BBC, serial po angielsku na Netflixie?
2h codziennie (taaak 7 dni/tydzień!) na eTutor jest naprawdę niezłym obciążeniem (jest to najwyższa ranga Fanatyk eTutor), a wojak701 jest na poziomie ok. 30min/dzień.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
wojak701 - widzisz ja mam prace, co innego jesli bym mial szkole, organizm inaczej funkcjonuje. Musze Ci przyznac troche racji, osobiscie na starym koncie przerobilem angielski od poziomu A1 C1 okolo 575 godzin w 10 miesiecy, w miesiac zrobilem A1, tylko ja robilem sobie pozniej przypomnienia na takiej zasadzie 1 lekcja A2, powtorka z gramatyki pierwsza lekcja A1 i jeszcze raz test i bardzo czesto tak robilem, jednak przy takim tempie bylem bardzo zmeczony, i przerobilem pierwsze 5 lekcji C1, ale juz mi do glowy nie wchodzilo i pozniej wyjazd do Niemiec gdzie teraz jestem, na poczatku w Niemczech znajomosc angielskiego sie przydala, ale od razu zaczalem sie uczyc niemieckiego - 5 lat temu
wojak701 - Pozatym ja przeszedlem caly kurs Callana i siedzialem w Anglii 2 lata, gdzie 95% czasu uzywalem jezyka angielskiego, teraz siedze w Niemczech i wreszcie mam prace gdzie sie uzywa niemieckiego i chodze na treningi gdzie wszystko jest po niemiecku i widze, ze od razu nauka wyglada inaczej. Ale jesli mialbym sie uczyc od zera na przyklad francuskiego czy rosyjskiego to srednio to widze, moja nauczycielka od angielskiego obrzydzila mi angielski, ale nie zrazilem sie. - 5 lat temu
parseq - To wygląda na poziom wyraźnie wyższy od podstawowej matury z angielskiego, nie sądzisz? - 5 lat temu
wojak701 - ten poziom C1 z etutora to nie Taki do konca prawdziwy poziom C1, jesli przerobisz wszystkie lekcje angielskiego na Etutor to jestes na poziomie CAE, to moje zdanie. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wiadomo, jesli chcesz sie dostac na jakies dobre studia to ze spotkan z przyjaciolmi bedziesz musial zrezygnowac, pamietaj o odpowiednim odpoczynku to tez wazne. Cos za cos. Trzymamy kciuki!!!!
W
wojak701

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki