ZALOGUJ SIĘ

Znaczenie słów seldom or rarely

zmodyfikowany: 5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Zapytałem ostatnio Anglika o słowo seldom czy znaczy to samo co rarely powoedział mi ze co to znaczy seldom on zna tylko to drugie które używa . Kolejne słowo bo pracuje w fabryce żywnosciowej kettle a inny powiedział boiler . To anglik smial sie z anglika bo slowo boiler uzywa sie jako boiler do podgrzewania wody np w domu . Czasem mozna sie pogubic w tym wszystkim a moze ktos mi wytlumaczy dlaczego nie uzywaja slowa jakze fajnego seldom ?
Januszm84
parseq - Proszę skorygować pisownię na rarely. Dzięki!
Część uczących się jest wzrokowcami (ja też) i nie powinni "źle" widzieć.

Też nie pojmuję jak "seldom" może być tubylcowi nieznane. Wg. diki.pl jest to słowo w ramach 4000 najpopularniejszych.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
piotr.grela - To ciekawe spostrzezenie. Slowko "rarely" jest bardziej powszechne i czesciej uzywane od "seldom". Czesto mniej wyksztalceni Brytyjczycy maja problemy z gramatyka, ze slownictwem. Spotkalem sie z Brytyjczykami, ktorzy czytaja tylko tych pisarzy, co pisza prostym jezykiem angielskim bo tych trudniejszych pisarzy, nie potrafia zrozumiec... Popopularnosc uzywania angielskich slow zalezy od wielu czynnikow. Jeszcze do niedawna nikt nie uzywal slowa Brexit a teraz jest ono bardzo popularne. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Cześć!
Słowo "seldom" należy do "normalnych", potocznych słów. Nie jest może używane z taką częstotliwością, jak "rarely", niemniej jednak istnieje w języku angielskim (w obu odmianach AmE oraz BrE) i można bezpiecznie go używać :)
agnieszka.kw
Pracownik eTutor
parseq - Czy ma Pani techniczną moc by poprawić literówkę w temacie tego postu? - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
agnieszka.kw - użyłam technicznej mocy, literówka poprawiona :) - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki