ZALOGUJ SIĘ

Jug vs pot ( w znaczeniu dzbanek) czy są to synonimy?

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Czy te słówka odnoszą się w jakiś sposób do wybranego rodzaju dzbanka?
D
Dielektryk

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Tak, wynika to z informacji na diki.pl
Jest tam dla hasła "pot" w trzecim znaczeniu podane "dzbanek". Ja to interpretuję jako synonim (dla znaczenia dzbanek).
parseq

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bedac w Londynie, nie przypominam sobie aby ktos mowil "pot" na dzbanek czyli "jug".

Pot bardziej sie uzywa z okresleniem naczynia, donicy lub jako nazwy potocznej na marihuanę.

Ciekawostki:

"The pot is 10.000" - czesto taki napis widzimy na salonach gier, znaczy to, ze glowna nagroda, pula jest 10.000



Okreslenie "jugs" sluzy nam do opisywania duzego biustu u kobiet.

Dokladniejsze objasnienie roznicy mozna zobaczyc na https://wikidiff.com/jug/pot
piotr.grela
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

z pot spotkałem się tylko w określeniu na garnek albo doniczkę jak do tej pory...….
mirasg21

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kwestia synonimu wcale nie jest oczywista przy porównywaniu wyrazów czy grup wyrazów. Taka całkowita zamienialność dwu terminów zdarza się rzadko - terminy tożsame to takie pełne synonimy.
Z wyjaśnień I korespondencji z nauczycielami ET, mogę powiedzieć iż w Diki stasuje się ostre wymagania by zaznaczyć dwa terminy jako synonimy. To dla nauki znaczeń jest dobre rozwiązanie, dla poszerzania słownictwa nie zawsze. Napisałem o tym bo ta informacja może być przydatna w korzystaniu z Diki.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki