ZALOGUJ SIĘ

Co znaczy "either" na końcu ponizszego zdania?

12 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Well, my day after work is not the most exciting either.
J
jukuse
Emel - I suppose "również" :) - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

either to znaczy w najprostrzym tłumaczeniu 'albo' ale nie jestem pewna czy w tym zdaniu akurat to znaczy ;)
ahryciuk

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć.

Wyszukiwarka w pytaniach bardzo pomaga. Można tu znaleźć naprawdę ciekawe odpowiedzi:)

https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/61915-either_czasami_na_koncu_zdania_kiedy_tego_uzywamy_co_to_oznacza_.html
E
efogt

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Poszperałam trochę w DIKI zanim zadałam to pytanie i nie pasowało mi nic co tam znalazłam. Teraz sobie myślę, że pewnie chodzi tu o znaczenie "też, również", czego wcześniej nie brałam pod uwagę, gdyż zacytowane przeze mnie zdanie rozpoczyna cały tekst dotyczacy prac domowych i nie jest to dialog , tylko opis co bohater lubi a czego nie lubi robić i co w związku z tym robi jego żona. Jakoś dziwnie brzmi pierwsze zdanie, "mój dzień po pracy również nie jest ekscytujący", dlatego zaczęłam doszukiwać się jakiegoś innego znaczenia słowa "either" w tym zdaniu.
J
jukuse
efogt - A moja odpowiedź Ci pomogła? Bo jak tak to super:) Jak bys chciała sobie coś poszukać w pytaniach na dany temat to musisz wpisać frazę szukaną w wyszukiwarce otwartej na stronie "Pytania", tu gdzie zadajesz pytania:) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

jukuse, jeśli zadowala Cię odpowiedź koleżanki efogt, możesz się odwdzięczyć klikając w ptaszka pod jej zdjęciem. W ten sposób podziękujesz Jej za pomoc. pozdrawiam
Jokasta
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
paulina2701 - Zauważyłam, że mało kto się w ten sposób odwdzięcza...
U mnie jukuse masz za to duuuży plusik :)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Jokasta - Oczywiście, że jukuse zasługuje na plusika :)
Tu nie chodzi o dostawanie punktów i trzymanie ich ''w ramce'' tylko o zwykłą wdzięczność, a często ktoś kto zadał pytanie, po otrzymaniu odpowiedzi nawet nie użyje słowa ''dziękuję''.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
paulina2701 - Dokładnie- nawet się czasem zastanawiam czy Ci, którzy zadają pytania spoglądają potem w odpowiedzi na nie, skoro w żaden sposób nie reagują. - 12 lat temu
Jokasta - Ja mam wrażenie, że większość osób zadających pytanie -na tym kończy swoją działalność na tym portalu. - 12 lat temu
efogt - Dziewczyny dziękuję za przychylne słowa:)Bardzo to miłe z waszej strony. Pozdrawiam was obie dziewczyny:) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki