ZALOGUJ SIĘ

różnica pomiędzy wife's a wife has

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
W powtórkach mam do przetłumaczenie zdanie : "Moja żona właśnie urodziła dziecko."
Przetłumaczyłam jako : " My wife has just had a baby " jest potraktowane jako błędne .
Pokazuje się jako poprawne : "My wife's just had a baby".
Gdzie jest tu błąd?
Czy nie jest to Present Perfect ?
A
aleksandramv

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Tak to jest Present Perfect. Roznica jest zadna. W jezyku mowionym ludzie czesto uzywaja form skroconych.
piotr.grela
tlstar - Dokładnie jest tak opisał wyżej Piotr. Forma pełna i skrócona. Aplikacja eTutor zalicza jako poprawną odpowiedź wpisany ściśle określony wcześniej ciąg znaków. Było to "wałkowane" już w dziesiątkach postów. Równie dobrze mogłoby być w odpowiedzi odwrotnie :-) Błędu więc nie ma. Twoja odpowiedź jest poprawna. Zaliczasz sobie tą powtórkę na 4. - 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
parseq - W części przykładowych zdań, które możemy sobie dodać do powtórek, zostały przewidziane alternatywne, poprawne odpowiedzi. Sam się do tego przyzwyczaiłem. Jeśli gdzieś tych alternatyw zabraknie, to każdy się z tym źle czuje...

Aplikacja eTutor posiada mechanizm wprowadzania alternatywnych, poprawnych odpowiedzi, patrz:
https://www.etutor.pl/help/adding-words-to-repetitions (na samym dole tej strony)
Autor przykładu do ćwiczenia może więc umożliwić alternatywy, lecz może też zapomnieć... 😕
- 6 lat temu
tlstar - Można też np. w tym konkretnym przypadku powtórki dodać sobie notatkę, że chodzi o formę skróconą. - 6 lat temu
parseq - jest to jednak workaround, kiedy autor przykładu NIE wpisał alternatyw. Można też wysłać sugestię uzupełnienia o brakującą formę. Wówczas zyskają też następni... - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć,
zostało to dokładnie wytłumaczone przez osoby wyżej. System powtórek jest tak skonstruowany, że wymaga takich samych znaków (również pełne i skrócone formy) jak w zdaniu wyjściowym. Niestety obecnie nie ma możliwości wprowadzenia więcej niż jednego wariantu odpowiedzi. Zachęcamy do korzystania z funkcji dodawania notatek, które mogą doprowadzić na właściwy trop. Ponadto, można samemu ocenić swoją odpowiedź.
aga.p
Pracownik eTutor
darkobo - Trochę to dziwne, bo przy niektórych powtórkach są wariantowe odpowiedzi. Na przykład przy słówkach dodawanych ze słownika albo przy czasownikach nieregularnych, które mają np. po dwie formy i wtedy obie są akceptowalne. Również akceptowane są skróty sth i sb. Ciężko zrozumieć, dlaczego nie można zawrzeć w kluczu dwóch wariantów zdania, np. z wife has i wife's. Chyba, że to jest zadanie nastawione na ćwiczenie skrótów, wtedy faktycznie pełna forma powinna być traktowana jako błąd. - 6 lat temu
parseq - Z tego co wiem, to nie ma po stronie etutor automatycznego mechanizmu potrafiącego zamieniać skróty typu "wife has" na "wife's". Wszelkie alternatywne (poprawne) rozwiązania spadają na personel wpisujący równorzędne warianty odpowiedzi. A jest to uciążliwe i czasochłonne!! Obecnie trzeba się cieszyć z dostępnych aternatyw, tam gdzie je wpisano i dlatego użytkownicy mogą je wykorzystać. - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję Wszystkim za wyczerpujące wskazówki.
Ale tak łatwo Wam wszystkim mówić/pisać bo dawno zapomnieliście co to znaczy dla początkującego ucznia niepewność co do swojej wiedzy, którą ciągle zgłębia i nie chcąc tylko uczyć się na pamięć szuka reguł. Zdaję sobie sprawę, że mój problem polega na moim zamiłowaniu do nauk ścisłych i takie jest też moje wykształcenie. Chciałabym logicznych rozwiązań, a "język" jak każde żywe stworzenie czasami tylko daje się ujarzmić.
Ale jest to piękne.
A
aleksandramv
abmmichal - Piękne podsumowanie ( Aleksandra mv). Lingwistyka 20w budował tylko matematyczne teorie językowe. Moim zdaniem nie rozwiązują one tych pięknych zagadnień językowych. - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki