ZALOGUJ SIĘ

Skryptozakładka Diki jak dodać

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Witam.

Chciałbym dodać możliwość tłumaczenia słówek z dowolnej strony www po dwukrotnym kliknięciu na słówko , ale nie mogę nigdzie znaleźć rozwiązania. Wiele osób odnosiło się do tej strony https://www.diki.pl/dictionary/about/browser-integration gdzie powinno być na samym dole temat skryptozakładka , ale tego nie ma. Mógłby ktoś mi pomóc dodać taką możliwość? Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.
P
Pon

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Obawiam się, że takiej funkcji nie ma. W większości aplikacji na komputery osobiste (także w przeglądarkach) dwukrotne kliknięcie jest funkcją wbudowaną na stałe i taka operacja po prostu zaznacza kliknięty wyraz. W eTutor natomiast ta czynność otwiera automatycznie słownik Diki. Być może jakiś informatyk pokusiłby się o napisanie skryptu czy wtyczki, który by taką operację wykonywał, niemniej wydaje mi się (?), że wiązałoby się to z ingerencją w kody poszczególnych programów, co jest dla zdecydowanej większości aplikacji niewykonalne :-)
T
tlstar
Pon - Niby nie ma, ale kiedyś coś takiego było. W tym linku masz przykład , że coś takiego istniało : https://i0.wp.com/nettelog.pl/wp-content/uploads/2016/03/skryptozakladka-diki-in-practice.png?w=728. - 6 lat temu
tlstar - Faktycznie taką wtyczkę ktoś kiedyś stworzył. Funkcjonuje ona dla przeglądarki Firefoxa - trzeba ją pobrać i zainstalować. Nie wiem czy dla innych przeglądarek też. Niemniej nie działa ona na tzw. podwójne kliknięcie tylko trzeba słowo zaznaczyć i otworzyć Diki z rozwijalnego menu kontekstowego prawym klawiszem myszy. - 6 lat temu
Pon - Rozumiem. Znalazłem dokładnie o czym mówisz również na Google Chrome z którego korzystam. W sumie to też dużo szybsze i wygodniejsze niż tradycyjne metody. W każdym razie dziękuję za pomoc. Temat uważam za zamknięty.
Pozdrawiam.
- 6 lat temu
Arq1980 - Możesz podać linka do Google Chrome? - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki