ZALOGUJ SIĘ

Kiedy używać "drive"?

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
czy czasownika "drive" powinnam używać, gdy mówię, że to ja prowadzę samochód, czy mogę go tez użyć, gdy mówię, że jadę jako pasażer?
kubela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Aby przekazać odbiorcy fakt prowadzenia samochodu jest jak najbardziej wskazane użycie czasownika "drive" to jednoznacznie określa kto jest kierowcą. Można użyć czasownika "drive" w odniesieniu do pasażera ale wówczas trzeba jasno określić że jako pasażer. Naturalnym stwierdzeniem faktu jazdy samochodem jako pasażer jest powiedzieć po po prostu "I go by car" wówczas dla odbiorcy jest znaczący jest fakt sposobu przemieszczenia się. podam przykłady i wyciągnij wnioski na podstawie zdań i zrozumiesz w czym rzecz.

I drive a bus - (tu jestem dla odbiorcy kierowcą)
I go by bus - (tu jestem pasażerem)
Jarrow
kubela - dzięki za odpowiedź, tez byłam tego zdania dopóki nie przeczytałam w DIKI :
The man got into the police car and drove off. (Mężczyzna wsiadł do radiowozu i odjechał.) 
zakładam, ze ten "man" to nie był police man a jednak on drove off, czyli ukradł ten car, czy jak? 
- 6 lat temu
tlstar - Ale to chyba jednak w skrajnym przypadku zależy także od kontekstu czy jakby domyślnego zrozumienia. Może np. ten "man" był policjantem w cywilu albo mechanikiem odstawiającym auto do warsztatu?
Inny przykład: We have to drive all day. Czy to znaczy, że wszyscy naraz prowadziliśmy (domyślnie to auto)? Technicznie to jest przecież wykluczone. Ewentualnie może na zmianę. Ale nie o to chyba w tym stwierdzeniu chodzi.
- 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki