ZALOGUJ SIĘ

lektor bełkocze, nie można go wymienić na normalnego?

12 lat temu
A
Andy1957
ewapawlowska - Jestem tego samego zdania,wiekszosc osob uczy sie od podstaw i lektor powinien mowic wyraznie ze zrozumieniem...niestety jest to bardzo utrudnione i jesli jest to mozliwe to prosze o korekte - 12 lat temu
efogt - Tak...przyprawiaj "Ikarowi" skrzydła....Pozdrawiam. - 12 lat temu
wacek6713 - Oczywiście że mówi bardzo wyraźnie.Mnie zastanawia punktacja twojej reputacji.Zdobywając aż tyle minusów warto by się nad sobą zastanowić. - 12 lat temu
Jokasta - może kolega chce pobić rekord bycia na minusie... - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

:)

Zapewniam Cię, że lektor nie bełkocze. Powiem więcej w części A1 mówi nienaturalnie wolno. Dla przykładu masz wymowę z lekcji C2:

https://www.etutor.pl/lekcje/130/1160/

Pociesz się, że z czasem wszystko będzie zrozumiałe. Ważne aby starać się słuchać i uczyć słówek. Dla mnie Np. powyższy dialog, pomimo, że z poziomu C2 jest dla mnie w miarę dobrze zrozumiały (poza pojedyńczymi słówkami których znaczenia nie znam), a jestem gdzieś tak dopiero na poziomie A2.

Zachęcam was także do słuchania zdań dołączonych do wyrazów w powtórkach.
Wymowa wielu z nich jest iście "hardcorowa", ale jeśli będziecie z taką wymową się stykać to nic dla was nie będzie straszne. Ja stosuję następujący system:

Przy powtórkach kilkakrotnie odsłuchuję zdania dołączone do wyrazów i staram się zrozumieć ich treść bez spoglądania na ekran (doskonale w tym pomaga stosowanie klawisza "m" i kolejnych w prawo, zamiast celowania myszką w ikonę głośniczka).

Jeśli nie mogę zrozumieć ich treści, wtedy dopiero posiłkuję się spoglądając na ekran i wysłuchując z jednoczesnym czytaniem tekstu. Chociaż trwa to długo, to stanowi dobry trening rozumienia ze słuchu.

I powiem jedno w ciągu 4 miesięcy mojego kontaktu z etutorem moje rozumienie ze słuchu znacznie się poprawiło. A system powtórek jak powyżej najlepiej się w moim przypadku sprawdza.
R
radmar2
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
wacek6713 - Za stosowanie takiego sposobu nauki masz u mnie plus,gdyż jedno jest pewne, nie zrobisz tym sposobem tysiąca powtórek na dzień jak niektórzy! - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki