ZALOGUJ SIĘ

Czy mogę jakoś rozłożyć nowe elementy w powtórkach?

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Joanna2611

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

W trakcie wykonywania powtórek jest "3-kropkowe" menu u góry po prawej stronie. Tam oprócz innych opcji związanych z powtórkami m.in. jest mechanizm do rozkładania powtórek.
T
tlstar
Joanna2611 - To wiem jednak nowe elementy to jak się okazuje nie są powtórki ;-) - 6 lat temu
tlstar - Nie za bardzo rozumiem w czym rzecz :-( Nowe elementy w powtórkach nie są powtórkami? Może chodzi Ci o rozłożenie tych w nawiasie? - 6 lat temu
Tattoo94 - Tak, to w nawiasie to są nowe elementy w powtorkach, których nie da się rozłożyć ;) - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nowe powtórki (liczba w nawiasie) trzeba niestety przerobić, nie da się ich rozłożyć. Dzieje się tak, ponieważ moduł powtórek opiera się na działaniu algorytmu, ten natomiast szereguje elementy do powtórzenia na podstawie ocen dla poszczególnych słówek.

Jako że nowe elementy nie otrzymały dotąd żadnej oceny, algorytm nie wie, jak je rozłożyć. Najpierw muszą one zostać włączone do zwykłego trybu, co stanie się po ich przerobieniu.
piotrek0515
Pracownik eTutor
Joanna2611 - Mam ponad 900 nowych elementów. Czyli powinnam naciskać cały czas 3 żeby dodało sie do powtórek? Nie jestem w stanie tego przerobić normalnie bo są to głównie słowa których nie znam... - 6 lat temu
Ste - Po prostu nie dodawaj tylu słówek do powtórek. Jest to wtedy bezcelowe ponieważ nie jesteś w stanie tylu przerobić, nauczyć się. Chyba o to chodzi żebyś przyswoiła materiał, a nie jak najwięcej dodawała prawda? - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Takie rozwiązanie jakie jest obecnie uważam za dobre i logiczne. Powtorki to powinny być słowa, zadania, wyrażenia, które już znamy,( w lepszym lub gorszym stopniu) i je powtarzamy żeby je utrwalić w pamięci. Natomiast te słowa które poznajemy dodajemy je na listę oczekującą do powtórek, przerabiamy jeszcze raz żeby je przyswoić, a później trafiają do listy powtórek i wtedy powtarzamy je żeby je utrwalać. Proste i logiczne. Może niektórzy trochę przeliczają swoje możliwości i za szybko idą z materiałem i za dużo dodają. Może lepiej iść wolniej ale bardziej efektywnie? Może lepiej iść na jakość a nie na ilość?
S
Ste

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki