ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego nastąpiła zmiana w testach po aktualizacji?

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Po aktualizacji w B2 nastąpiła zmiana w testach. Jest tylko wyboru. Wcześniej były też ze słówkami, które trzeba było napisać ze słuchu. Czy tego już nie będzie, czy też na to nie trafiłam ponownie?
K
kotagus

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Trochę treści też zostało uciętych, właściwie na wszystkich aktualizowanych poziom. Usunięto niektóre zdania przykładowe czy np. przykłady zastosowań określonych przyimków. Mam porównanie, bo gromadzę notatki od lat i mam niejako historię zmian widoczną. Myślę, że trochę w złą stronę idzie ten fetysz "15 minutowych" lekcji, bo kosztem usuwania przykładów czy zbytniego ułatwiania testów. Proszę nie zrozumieć mnie źle, bo nie uważam się za omnibusa, ale te testy końcowe w porównaniu z tymi 3 lata temu są ekstremalnie banalne, nie wymagające nawet czytania treści (w większości przypadków), a przynajmniej nie do końca.

Jeżeli zamysłem jest nadmierne ułatwianie, żeby nadgonić czysto zabawowe aplikacje typu Memrise, to uważam, że lepiej tutaj trzymać wysoki poziom, a podejście "zabawowe" właśnie zostawić dla takich aplikacyjek, które większą wagę przykładają do zdobywania levelów, sadzenia roślinek do wyrośnięcia i budowania statku, aniżeli faktycznej nauki.

Listeningi też stały się niebywałe łatwe, niewspółmierne do tych na dowolnych testach językowych. Teraz jest tylko prawda/fałsz. Często nawet nie trzeba słuchać albo wiedzieć jaka będzie odpowiedź.

Ale zmiany są też na plus: więcej słówek do dodania. Lepszy interfejs (ja jak rozwiązywałem kursy, to nie był taki elegancki jak teraz) :)
T
tsienkiewicz3
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki