ZALOGUJ SIĘ

Tłumaczenie słowa samouk

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Zastanawia mnie dlaczego w lekcji B1-13, przy słówku 'play the guitar', w przykładowych zdaniach jest 'He has never learnt how to play the guitar - he's a natural.' samouk tłumaczone jest jako natural. Natomiast jeżeli wpiszę w diki słówko samouk to jedyne co mi wyskakuje to 'self-taught', 'self-educated person' i 'autodidact'. Czy przykładowe zdania to są jakieś losowe zdania z internetu?
Tattoo94

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

jak wpiszesz w diki "be a natural" wyskakuje tłumaczenie "być naturszczykiem"
To trochę nie to samo co samouk, ale może mieć zastosowanie przy "wrodzonych" zdolnościach. Z umiejętnością grania na gitarze chyba nikt się nie rodzi, ale pewnie są przypadki, które chwytają ją w lot, bez brania lekcji gry.
darkobo
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
Tattoo94 - Nigdy w życiu nie słyszałam słowa naturszczyk haha, brzmi komicznie :D ale fakt, nie pomyślałam, żeby w ten sposób sprawdzić. Z tym, że w takim razie tłumaczenie zdania jest na dobrą sprawę troszkę niepoprawne. - 7 lat temu
darkobo - Określenie "naturszczyk" słyszałem do tej pory wielokrotnie, choć przyznam, że głównie w odniesieniu do aktorów. Dla mojego pokolenia najbardziej znanym naturszczykiem był bodajże Jan Himilsbach.
Być może zastosowane tłumaczenie "samouk: w odniesieniu do gitarzysty, bo to lepiej brzmi. Generalnie chodzi o osobę, która nie ma wykształcenia w danym kierunku (artystycznym), a osiąga rezultaty nie gorsze, a często lepsze niż artyści z dyplomami.
W świecie muzyki rockowej to chyba większość "wielkich" to naturszczycy, czy też samoucy.,
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
darkobo - Choć z drugiej strony, jak pokopałem w internecie to "be a natural" wyjaśniane jest raczej jako np. to be good at doing something without having to try hard or practise (a to już nie to samo co samouk, czy naturszczyk) - np. http://www.ldoceonline.com/dictionary/be-a-natural,
W amerykańskim angielskim już jakby bliżej: a natural - a person who is or seems to be naturally expert - https://www.collinsdictionary.com/dictionary/english/natural
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.