ZALOGUJ SIĘ

'They were ironing their clothes when I visited them,' she said

13 lat temu
Q:'They were ironing their clothes when I visited them,' she said
She said that you (...) your clothes when she visited you. (prasowaliście)
A: She said that you were ironing your clothes when she visited you
CZy ta odpowiedź jest poprawna? Wydaje mi się, że w tej lekcji uczy się nas, żeby powiedzieć: She said that you had been ironing your clothes when she visited you. Mam rację?
Lekcja 119, reported speech, przykład 57.
A
Agapie

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

you were ironing
W
wkruk

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

czas przeszły ciągły jest używany do sytuacji, gdzie jakaś czynność się ciągnęła w przeszłości i została przerwana przez inną czynność
i tak jest w tym przykładzie, oni prasowali (were ironing) kiedy ich odwiedziłem (I visited them)
czyli przeszły ciągły dla długie czynności przerwanej przez czynność opisaną przeszłym prostym
Bilberry
Agapie - Bilberry, ja to wszystko rozumiem. Ale tu jest polecenie, aby zmienić to zdanie na mowę zależną. Więc jak myślisz: She said that you had been ironing, ..., czy She said that you were ironing...? - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podane przez Ciebie zdanie (nr 57) jest w grupie, która poprzedzona jest regółą:

"Past Continuous -> Past Perfect Continuous

Kiedy przekształcamy zdania w czasie Past Continuous na mowę zależną, zmieniamy czas na Past Perfect Continuous. Należy tu pamiętać, że formy przeszłe was/were zmieniają się na formę had been. Forma ciągła czasownika głównego pozostaje bez zmian."

Zwróć uwagę na ostatnie zdanie: "Forma ciągła czasownika głównego pozostaje bez zmian."

W tym zdaniu czasownikiem głównym jest "visit", dlatego ta część zdania jest bez zmiany: "when she visited you"

zatem masz rację, zdanie powinno brzmieć:

She said that you had been ironing your clothes when she visited you.

zgonie z podaną wcześniej regółą: "Należy tu pamiętać, że formy przeszłe was/were zmieniają się na formę had been."
yathe
Agapie - Dziękuję, o to mi właśnie chodziło. Czyli w odpowiedzi w tej lekcji jest błąd. - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki