ZALOGUJ SIĘ

(kolejny problem) Połączony klawisz ZAPISZ i ENTER w notatkach

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Kolejna nierozwiązana sprawa to przechodzenie do następnej linijki przy edytowaniu notatek. Podczas ostatnich zmian w grudniu klawisz ZAPISZ został zintegrowany z klawiszem ENTER. Temat wraca jak bumerang, bo przez lata wszystko działało dobrze, w notatkach klawisze służyły do tego, do czego zostały stworzone. Klawisz ENTER po prostu przenosił nas linijkę niżej. Ot i cała filozofia…

Na chwilę obecną na upartego jeszcze jakoś można sobie poradzić i przejść do następnej linijki w wersji desktopowej używając = + ENTER, ale w tym tygodniu funkcja ta również została zmieniona w wersji mobilnej. Tam klawisz ENTER i ZAPISZ również zostały zintegrowane i teraz w ogóle wyszło masło maślane. Jak na Boga mam nacisnąć jednocześnie klawisz = i ENTER podczas edytowania notatek na smartfonie? I drugie pytanie… po co? Po co tak życie komplikować?

Pytanie do eTutor:
Czy jest możliwość zrezygnowania z integracji klawisza ENTER i ZAPISZ i przywrócenia funkcji w postaci, z jakiej znamy ja od lat? Nowa funkcja jest nikomu nie potrzebna. Klawisz ENTER najbardziej potrzebny nam jest przy edytowaniu, bardziej niż przy zapisywaniu. Naprawdę damy sobie radę, znajdziemy ZAPISZ i po prostu sobie klikniemy.

Pozdrawiam serdecznie.
Proszę innych użytkowników o dołączenie do dyskusji, jeśli oczywiście się ze mną zgadzacie.
H
halkins
mlesniewska1 - zdecydowanie popieram - 7 lat temu
mniszka - Ja też popieram. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Drodzy Użytkownicy. W odpowiedzi na Wasze sugestie, przekazaliśmy naszym programistom informację, że byłaby przydatna modyfikacja, w ramach której klawisz Enter w trakcie pisania notatki w module Powtórek w aplikacji mobilnej umożliwiał bezpośrednio przejście do kolejnej linijki w notatce. Pozdrawiamy.
dawidturek
halkins - Dziękuje za odpowiedź panie Dawidzie.
Ale dlaczego modyfikacja miałaby dotyczyć tylko aplikacji mobilnej?
Czy naprawdę ktoś kiedykolwiek z nas użytkowników prosił o połączenie klawisza ENTER i ZAPISZ?
Jak sięgam pamięcią zawsze klawisz ENTER służył do przeskakiwania o jedną linijkę w dół, wiec dlaczego nie może tak zostać?
Zastosowanie rozwiązania ENTER i ZAPISZ w wersji desktopowej to niewygoda, ale w wersji mobilnej to już czysty błąd techniczny programisty.
Proszę o przekazanie tej sugestii do działu technicznego, że potrzebujemy ENTER'a do przeskakiwania o jedną linijkę w dół. Do zapisywania można użyć np. Ctrl+S albo innej kombinacji klawiszy.
Pozdrawiam.
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nasi programiści przy okazji kolejnych aktualizacji będą pamiętać o kwestii modyfikacji funkcji dla klawisza Enter dla notatek w Powtórkach w aplikacji mobilnej.
Z kolei jeśli chodzi o wersję desktopową, to skrót klawiszowy Shift + Enter jest powszechnie spotykany w miejscach, gdzie klawisz Enter ma przypisaną funkcję przejścia dalej. Na chwilę obecną, podobnie jak na wielu innych stronach, gdzie Enter służy do zatwierdzania komendy i przejścia, klawisz Enter będzie używany do przechodzenia dalej w module, ponieważ jego funkcjonalność jest podobnie odbierana przez większość naszych Użytkowników.
W związku z tym, do przechodzenia do kolejnych linijek będzie służyć standardowa kombinacja zaimplementowana w systemy Windows, czyli Shift + Enter.
Pozdrawiamy.
dawidturek
mlesniewska1 - To jest powszechnie stosowane w bardzo wielu aplikacjach (choćby w popularnym edytorze Word), niemniej wiele osób nie zna tego. Jak już kiedyś zauważył @halkins, może warto gdzieś o tym wyraźnie wspomnieć w Pomocy, opisać, jak choćby jest to opisane o klawiszach stosowanych podczas wykonywania Powtórek. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
halkins - Szczerze mówiąc już mi się wszystko pomieszało od tych ciągłych zmian, i tak w głównym wątku piszę o klawiszu = + ENTER, a tu rzeczywiście chodziło mi o SHIFT+ENTER, a to tylko dlatego, że teraz klawisz = został zaimplementowany do edytowania notatek, który kiedyś służył do wpisywania znaku równa się .. ech... tzn. chyba się zestresowałem.
W moim Wordzie przechodzę w dół tylko samym klawiszem ENTER, wiec sam już nie wiem.
Jak to dobrze pani @mlesniewska1 ze jeszcze panujesz nad tym wszystkim. Ja się pogubiłem. Pozdro.
- 7 lat temu
mlesniewska1 - do @halkins - oczywiście, że w Wordzie przechodzi się do następnego akapitu Enterem. Ale do AKAPITU (!), czyli do kolejnej nowej linii powielającej poprzednie formatowanie. A jeśli chce się np. coś wpisać "troszkę" niżej to wówczas shift+enter. To jest takie "zawijanie tekstu" na własne życzenie, a nie jak kończy się ekran. Bardzo użyteczne np. przy numerowaniu, wąskich tabelkach itp.
p.s. sorry, że tak trochę nie na temat postu :-(
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy @mlesniewska1 i @halkins za sugestię związaną z dodaniem takiej informacji nt. możliwości przejścia linijkę niżej w notatce za pomocą kombinacji Shift + Enter. Przekażemy ją naszym programistom, aby wzięli to pod uwagę, przy okazji kolejnych aktualizacji Serwisu. Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki