ZALOGUJ SIĘ

Poprawna budowa zdania z czy bez "to"

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Witam
chodzi o zdanie typy
O której przyjść ....?
chciałem się upewnić czy to jest poprawnie:
What time to come
czy może
What time come ?
M
mike1309

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Twoje zdanie po polsku jest niekompletne. Brakuje podmiotu. Pewnie jest wyrwane z kontekstu, zawiera tzw. podmiot domyślny i miałeś na myśli 'O której (godzinie) (ja) mam przyjść', 'Kiedy(ja) mam przyjść'. Jeśli tak, to można powiedzieć np. What time should I come?
M
mlesniewska1
mike1309 - np w takim zestawieniu
- zapraszam cię jutro do mnie
- o której przyjść ?
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Żeby nie komplikować sprawy za bardzo, to zostanę tylko przy twoich dwóch przykładach:
What time to come? (DOBRZE)
What time come? (ŹLE)
H
halkins
mlesniewska1 - Czyli w mowie potocznej, w odpowiedzi na np. zaproszenie można użyć zwrotu 'What time to come?'. Nie jest to błąd?
Kiedyś słyszałam, że zdania bezpodmiotowe w j.ang. są tylko typu "Watch out!', 'Be carefull.'
- 7 lat temu
halkins - @mlesniewska1
W świecie idealnym powinno być "What time should I come?", "What time shall I come?", albo "What time can I come?" ale w potocznej mowie często idzie się na skróty i zdanie "What time to come?" w odpowiedzi na tak skonstruowane zaproszenie nie powinno wywołać jakichkolwiek dyskusji lub zdziwienia.
Przede wszystkim chciałem zaznaczyć ze drugie zdanie "What time come" jest ewidentnie błędne gramatycznie i nie może być zaakceptowane.
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.