ZALOGUJ SIĘ

Jak przetłumaczyć zdanie " Pokój Harrego jest malowany" ?

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
W lekcji dotyczącej konstrukcji have something done pojawia się zdanie " Harry is having his room painted " które ma rzekomo oznaczać " Pokój Harrego jest malowany"( Dla mnie to bardziej : Harry ma malowany pokój ) . Czy ten sam sens ma zdanie " Harry*s room is being painted " ?
K
kasina_k

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Obydwie formy są poprawne ,a zdanie Harry's room is being painted ma jak najbardziej sens , co więcej jest dokładnym odpowiednikiem polskiego tłumaczenia tego zdania
D
dawid34
kasina_k - Dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń. Nie mam prawie żadnej praktyki w stosowaniu angielskiego i może dlatego brak mi pewności czy jakieś tam zdanie z lekcji można powiedzieć inaczej. A na pewno można na wiele sposobów , tak jak w języku polskim :-) - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wydaje mi się, że jest tam jednak drobna różnica znaczeniowa: w pierwszym zdaniu "Harry is having his room painted" ten pokój jest malowany przez kogoś, komu Harry to zadanie zlecił - bardziej na ten temat naprz. tutaj https://www.etutor.pl/forum/thread/144391-Roznica_pomiedzy_konstrukcja_have_sth_done_i_passive.html
Natomiast w drugim zdaniu Harry może sam brać udział w malowaniu własnego pokoju
pkomarek1
dawid34 - Jasne, tyle tylko ,że chodziło o poprawność gramatyczną nie zaś o wykonawcę;) - 8 lat temu
pkomarek1 - Niekoniecznie chodziło tylko o poprawność gramatyczną, gdyż kasina_k na końcu zapytał(a), czy oba zdania mają ten sam sens. A na to pytanie odpowiedziałem, że nie mają ten sam sens :) - 8 lat temu zmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy mógłbym kogoś poprosić o kilka przykładów z różnymi czasownikami, kontekstami z tym "Is having, are having"? :)
?
Gość
pkomarek1 - Na przykład:
I am cutting my hair (stoję przed lustrem z nożyczkami lub maszynką i poprawiam swoją fryzurę)
I am having my hair cut (siedzę w fotelu u fryzjera, nic nie robię i to fryzjer stara się coś poprawić na mej głowie)
- 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki