ZALOGUJ SIĘ

What exactly is it that you need me to do

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
What exactly is it that you need me to do , jesli pytamy o co ktos ma zrobic która konstrukcja jest prawidłowa i dlaczego ,what should i do ,what have i do,what do i do
J
JONY123

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

what should I do - co powinienem zrobic
what have I do - co musze zrobic
what do I do - co robie.

I wydaje mi sie, ze wszystkie pytania sa poprawne - zalezy wszystko od tego co chesz zrobic I powiedziec w danym momencie;)
mamaangela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jest kilka sposobów pytania o to, co mamy zrobić, ale ich znaczenie i wydźwięk zależą od kontekstu i intencji wypowiedzi. To tak:

1. "What should I do?" jest formą pytania o poradę. Nie wiemy, co mamy zrobić, jak poradzić sobie np. z problemem, więc prosimy kogoś, by doradził nam, dał jakiś pomysł, wskazówkę. Np. My wife left me. What should I do now? = Moja żona mnie zostawiła. Co mam teraz zrobić?

2. "What do I have to do?" jest formą pytania o spełnienie jakiegoś warunku, tj. co musimy zrobić, żeby osiągnąć pewien cel. Np. What do I have to do to make you love me? = Co muszę zrobić, żebyś mnie pokochała?

3. "What do I do?" jest również pytaniem o to, co zrobić w kontekście pozyskania instrukcji, porady, rozwiązania od kogoś. Np. Okay, I told her how I feel about her. What do I do now? = Okej, powiedziałem jej co do niej czuję. Co mam zrobić teraz?

4. "What do you need me to do?" jest formą, którą używamy, gdy ktoś prosi nas o pomoc czy przysługę i nie precyzuje, o co dokładnie chodzi. W ten sposób dopytujemy, co konkretnie mamy zrobić dla osoby pytającej. Np. - I need your help, Bob. - Okay, what do you need me to do? = Potrzebuję twojej pomocy, Bob. - Okej, co mam zrobić?
o.bracka
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A czy operator Do pojawiający sie w tych zdaniach wskazuje na działanie długoterminowe ?
J
JONY123

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki