ZALOGUJ SIĘ

Co oznacza słowo "crossgrade"?

13 lat temu
Czy ktoś może mi podpowiedzieć co oznacza to słowo? Nie znalazłem go w słowniku...

Marcin
M
marcin_caputa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

crossgrade

noun
such an upgrade
verb to crossgrade

(computing) to upgrade a software application so that is is able to run on a different platform
adjective
describing such an upgrade
R
radmar2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Rozszerzenie, aktualizacja?
Tez_ja
radmar2 - Wygląda na to, że jest kilka znaczeń:

np. prawo do zakupu oprogramowania (upgrade za obniżoną opłatę do nowej wersji), z uwagi na posiadanie innego oprogramowania.
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
radmar2 - [c.d.]

"Miło nam poinformować o nowej promocji skierowanej do użytkowników programów AutoCAD oraz AutoCAD LT.

Jeśli zdecydujecie się przejść do oprogramowania branżowego (crossgrade):
AutoCAD Architecture 2008
AutoCAD Revit Architecture Suite 2008 lub
AutoCAD Revit Structure Suite 2008
i do tego zakupicie dodatkowe stanowisko to otrzymacie od nas 10% upustu!"
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moim zdaniem crossgrade to tak jak radmar2 wstepnie napisal- rodzaj upgrade z mozliwoscia przeniesienia oprogramowania na inne systemy(platformy), badz czasem np do wersji komercyjnej.

"Verb
1. (computing, transitive) To upgrade (a software application) so that it is able to run on a different platform."
TopMan
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
TopMan - Haha minus chyba od znawcy oprogramowania i licencji.


- 13 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi!!!
Chodziło o pobranie "nakładki" do istniejącego oprogramowania.
M
marcin_caputa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Prośba żeby w przyszłości zadawać pytania dotyczące języka angielskiego w zakładce Pytania :).
pako
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hej.

Dodam od że zwrot ten używany jest także w przypadku nie tylko zmiany środowiska ale także i samego oprogramowania (np przejścia z Adobe do Corel)

Firmy mogą oferować opcję crossgrade jako promocję do zwabienia klientów oferując swój produkt po niekiedy znacznym rabacie.

/Ponieważ wątek wyświetla się na głównej w zapytaniach w google, choć topic sprzed kilku miesięcy - nadal przydatny.

Pozdrawiam.
H
hud

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziwne bo jak wpisuję w tłumaczu : cross - to krzyć, a grade - gatunek..
A osobno słowe te oznacza : krzyż klasy.. -,- Nw o co chodzi.
Myślałam że skoro cross to krzyć a grade gatunek myślałam że połączone te 2 słówka ze sb wynosi : gatunek krzyża.
Michella21
radmar2 - Popatrz na słowa upgrade, downgrade. Gdyby patrzeć w ten sposób to wiele słów było by bezsensownych, np. butterfly.
A angielski niestety potrafi zaskoczyć, np. słowo "revolution" w znaczeniu "obrót".
Gdy znalazłem je w manualu nt. dosypywania tonera, to długo dumałem co to może być. Bez słownika na takie znaczenie to nawet po kontekście nie wpadłem.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki