ZALOGUJ SIĘ

Odnawianie powtórek - Anulowanie trybu wakacyjnego

9 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Mam pytanie na które nie znalazłam odpowiedzi w poprzednio dodanych pytaniach - proszę mnie poprawić jeśli już to było.

Chodzi mi o to że nie wiem czy w czasie wakacji będę miała możliwość przerabiania powtórek lub nie (chodzi głównie o dostęp do internetu). Chciałabym sobie wobec tego zablokować powtórki na ten czas - to umiem i nie w tym rzecz.

Chodzi mi o to że jeśli okażę się że na wakacjach będę jednak miała okazję do przerabiania powtórek - co wtedy, czy będę mogła "odblokować" zablokowane powtórki i je jednak przerabiać?

Będę wdzięczna za informacje
Djurdjica

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Witam,

nie bardzo wiem w jaki sposób chcesz zablokować powtórki. Ale o ile masz taką możliwość, to mając dostęp do internetu w każdej chwili możesz odblokować i przerabiać.

Z tego co ja wiem to można wyłączyć z powtórek własne listy, czyli moje słówka, lub pojedyńczą listę.
Natomiast pozostałe słówka, o ile nie usuniesz ich z powtórek, będą kumulowały się w powtórkach, co uczyni że będziesz miała zaległe powtórki, które prędzej lub później trzeba przerobić.

Nic mi nie wiadomo o wakacjach w systemie e-tutor. Na razie, z tego co wiem dla nas wakacji e-tutor nie przewidział i powtórki obowiązują cały czas.

Pozdrawiam.
?
Gość
Djurdjica - Dziękuję za odpowiedź. Nie wiem czy właściwie nazwałam to o co mi chodzi.

Wiem że w kalendarzu powtórek można sobie zaplanować wakacje i że wtedy powtórki z tych dni rozkładają się na dni poprzedzające i kolejne. To też nie jest łatwe, bo wiadomo, że łatwiej przerabia się powtórki jeśli są rozłożone w mniejszych ilościach.

Planuję skorzystać z możliwości aby na czas wyjazdu ustawić sobie "wakacje". Natomiast gdyby się okazało że mam możliwość robienia powtórek w tym czasie, to chciałabym mieć możliwość anulowania tej akcji, czyli "wymazania" wakacji aby uniknąć gromadzenia się powtórek po powrocie i robienia ich jednak na bieżąco.

Nie wiem czy teraz lepiej wyjaśniłam.
- 9 lat temu
kaszubska - Też tak zrozumiałam, i na dni mojego wyjazdu zrobiłam sobie dni wolne od powtórek, żebym nie miała kumulacji po powrocie. Jak na razie widzę, że żadne powtórki nie wpisują mi się w te dni, które zaznaczyłam jako wolne.
Miłej nauki i miłych wakacji!
- 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam,

w każdej chwili, o ile masz dostęp do internetu, możesz anulować "wolne od powtórek" na dany dzień. Nie ma z tym żadnego problemu. Nie ma natomiast możliwości zrobienia "wolnego od powtórek" w dniu aktualnym, można to robić tylko w dniach następnych. Jeżeli anulujesz w danym dniu powtórki i ich nie wykonasz, to będziesz miała zaległe powtórki.
Istnieje też możliwość rozkładania powtórek i przywracania powtórek, z czego bardzo często korzystam.
Czasami zdarza się że wykonam powtórki i jeszcze mam czas i chęci, to poprzez system rozkładania powtórek wykonuję powtórki z dni przyszłych, a następnie po "przywróceniu powtórek" zmniejsza mi się liczba powtórek w dniach następnych.

Pozdrawiam i życzę przyjemnej nauki.
?
Gość
Djurdjica - Dziękuję bardzo za pomoc. Właśnie chodziło mi o tą możliwość anulowania "wolnego od powtórek".

Myślę że ta opcja rozkładania powtórek też jest bardzo przydatna i muszę z nią poeksperymentować.

Przeczytałam trochę w pomocy powtórek i uzupełniłam sobie wiedzę. A ciekawa jestem - jak korzystasz z "przywracania powtórek"? To też mi się wydaje przydatną opcją.

Pozdrawiam i również życzę przyjemnej nauki.
- 9 lat temu
Gość - Witam, korzystam z tego dość często dla nadrobienia powtórek na przyszłe dni. Rozkładam powtórki na ile dni mam chęć (od 10-90) a następnie po przerobieniu powtórek, całkowitym lub częściowym, klikam na "przywróć daty powtórek" i wszystko wraca do normy, z tym że ilość powtórek w dniach następnych jest zmniejszona. Na razie z tej opcji można korzystać bez ograniczeń. Nawet kilka razy na dzień.

Pozdrawiam.
- 9 lat temu zmieniany: 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam,

żadne powtórki w dni zaznaczone jako wolne się nie wpisują i nie wpiszą.
Natomiast zwiększa się ilość powtórek w dniach pozostałych. Te powtórki nie giną, tylko kumulują się.
Jeżeli będzie czas i chęć to radzę wykonywać powtórki i w wakacje, bo później po wakacjach będzie niemiłe zaskoczenie dużą ilością powtórek.
W każdej chwili wolne od powtórek można usunąć.

Pozdrawiam.
?
Gość
Djurdjica - Dziękuję, o to mi właśnie chodziło. Myślę też że gdyby tych powtórek było strasznie dużo, to zawsze można część np. lepiej zapamiętanych usunąć na jakiś czas i ewentualnie później dodać. Rozumiem już mechanizm.

Pozdrawiam, dzięki za pomoc.
- 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki