ZALOGUJ SIĘ

Poziom C1 - czy aby nie za łatwy?

zmodyfikowany: 9 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Nie uważacie, że poziom C1 jest strasznie okrojony? W porównaniu do poziomu B1 i B2 większość lekcji jest strasznie krótkich i nie ma za dużo nowego słownictwa. Z pisaniem wypracowań też za dużego szału nie ma, bo pisanie po 60-120 słów to prawie jak nic...

Osobiście to biorąc pod uwagę ilośc materiału, którą trzeba przerobić, uznałabym poziomy B1 i B2 trudniejsze niż C1 (nie wiem jak C2, bo się za niego nie brałam).

Jakie jest Wasze zdanie?
agnieszka94

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Ten temat juz pojawial sie na forum i wiele osob zwracalo uwage, ze poziom C1-C2, to nie jest tak naprawde ten poziom, ze jest niedopracowany.
Podejrzewam ze eTutor w pierwszej kolejnosci rozwija obszary, ktore sa kierowane dla wiekszej ilosci uzytkownikow. Kiedys moze przyjdzie czas na wyzsze poziomy. W kursie niemieckiego poziomow C1-C2 nie ma w ogole.
Ale trzeba tez szczerze powiedziec - wiecej osob zauwazy i doceni zmiany na nizszych poziomach (tych osoby jest procentowo wiecej) niz na poziomie C1. To dla eTutora wiecej zadowolonych klientow, wiecej kasy na dalsze rozwijanie kursu. Ja przynajmniej tak to sobie tlumacze.
Martulinka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jesteśmy obecnie w trakcie intensywnych prac nad zawartością gramatyczną i leksykalną kursu. Przerabiamy, poprawiamy i dostosowujemy materiały. W tej chwili pracujemy nad poziomem B, ale zapewniam, że przyjdzie czas na poziom C, a wtedy zostanie on poddany gruntownym zmianom :) Pozdrawiam!
o.bracka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

No to w porządku ;) Ja w takim razie czekam
agnieszka94

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jest jeszcze problem wyboru tematów czytanek i słownictwa. Teksty nie mogą być wątpliwe moralnie. Obrażać uczuć i przekonań ludzi.Podawanie przekonań powinno być rzetelne.
NIE MOŻE SZKODZIĆ I NAJMŁODSZYM UCZESTNIKOM SZKOŁY.
RESPECT AND NO HIDDEN MANIPULATION.
UNIVERSAL CULTURAL VALUES SHALL BE PROMOTED.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Z drugiej strony poziomy C nie powtarzają materiału z wcześniejszych lekcji i są użyteczne. O ile się zgadzam z tym co powiedzieliście wcześniej to elementy do nauki podane w tym poziomie są konieczne do opanowania, by rozwinąć się we władaniu językiem.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja ogólnie jestem bardzo otwarty człowiek i dla mnie nie ma tematów, na które nie możnaby porozmawiać.
Mimo to trochę mnie niektóre tematy zastanowiły, w szczególności ten w lekcji 'It is still a taboo'(poziom C1).
Nie wydaje mi się, żeby osoby w każdym wieku potrzebowały przerabiać lekcję, w której mówi się o zadowalaniu penisa lub esplorowaniu stref erogennych.
Informacje ważne, użyteczne ok, ale tak głęboko w te sprawy można wchodzić na własną rękę... A jest milion pięćset ważniejszych rzeczy do nauczenia na takim poziomie.
agnieszka94

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki