ZALOGUJ SIĘ

Jaka jest różnica pomiędzy:"set menu" a "menu"???

zmodyfikowany: 13 lat temu
Jak można ich użyć w zdaniu?
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Cześć.
Set menu : znaczy że są pewne dania które są zawarte w jednej cenie. Możesz miec wybór szczególnie wyselekcjonowanych dań i płacić za nie jedna cenę, taka samą. Mozesz także zazwyczaj znaleźć coś na liście cos takiego co lubisz i czasem jest to tańsze niz zamawiane w oddzielnych daniach. Są to po prostu zestawy dań z których poszczególne dania zamawiane oddzielnie kosztuja o wiele wiecej niż zamówione w takim zestawie.
Pozdrawiam.
E
efogt
Gość - Dzięki za wyjaśnienie:)Pozdrawiam - 13 lat temu
efogt - Pozdrawiam , dopowiem tylko że 'set menu' to przymiotnik natomiast 'menu' to rzeczownik:). Pozdrawiam serdecznie - 13 lat temu
Gość - a myślałam,że "set menu" to też rzeczownik:) - 13 lat temu
efogt - Thess , wszystko się wyjaśniło. DIKI błędnie podała że to przymiotnik. Posiłkowałam się tym. E-tutor już poprawił błąd. 'set menu' to rzeczownik.
Przepraszam że wprowadziłam Cię w błąd , zupełnie niechcący:)Pozdrawiam.
- 13 lat temu
Gość - Ok:)dzięki za info:)w diki bywają błędy:) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

set menu - pewna grupa potraw za którą płaci się jedną cenę
np. w chińskiej jadłodajni na wynos (takeaway) nie wiesz co zamówić, to bierzesz set menu, czyli po trochu z wszystkiego, oni wybrali ten zestaw za ciebie

co do komentarza efogt, set menu to wcale nie jest przymiotnik
jeżeli już to słówko "set" można przetłumaczyć jako "ustawione" menu
czyli to można uznać za przymiotki, słowo menu w obu wypadkach jest rzeczownikiem
Bilberry
Gość - Dzięki Bill za pomoc:)Pozdrawiam - 13 lat temu
efogt - Bilberry może zajrzysz do DIKI:) - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
efogt - Bilberry. Zwracam honor. Posiłakowałam się DIKI , nie przypuszczałam że może tam być błąd. DIKI juz to poprawiła. Oczywiście masz rację. 'set menu' to rzeczownik:). Pozdrawiam. + - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hey.
Zostawiam link , do DIKI. Tego przymiotnika naprawdę nie wyssałam z palca:). Pozdrawiam serdecznie:)
https://www.etutor.pl/szukaj/?q=set+menu&x=38&y=17&mode=DICTIONARY
E
efogt

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy za zwrócenie uwagi - oznaczenie hasła w Diki zostało zmienione na rzeczownik, zgodnie ze stanem faktycznym.
A
agazerka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki