ZALOGUJ SIĘ

Kiedy postawić May, Can , Could i be able to ??

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Mam z tym straszny problem a ćwiczenia z tego na etutor i wyjaśnienia są dość niekonkretne. Bardzo Was proszę, czy mógłby mi to ktoś uściślić?

Magda
M
magdak90

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

May określasz przypuszczenia, prawdopodobieństwo, możliwości, lub do pytań o pozwolenie np. May I park here? Forma przeszła to might.
Can jest używany do opisywania umiejętności. Formą przeszłą jest can't, a formą czasu przeszłego could.
Np. I could ride a horse when I was a child.
be able to odnosi się do konkretnej sytuacji i może być używany w przyszłości np. I hope I will be able to come to the party on Friday.
H
herrmaan
askawska - Pomyłka w drugiej linii - formą PRZECZĄCĄ jest can't, ... - 10 lat temu
herrmaan - literówka :P miałem co innego na myśli i co innego napisałem, ale dzięki za czujność! :) - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dodam jeszcze do wypowiedzi Herrmaana, że: w zdaniach pytających "can" oznacza "mogę, potrafię" a "could" jest formą grzecznościową. Np. Can I visit you tonight? - Czy mogę odwiedzić Cię dzisiaj wieczorem?
Natomiast forma grzecznościowa będzie brzmiała: Could I visit you tonight? - Czy mogłabym odwiedzić Cię dzisiaj wieczorem? Wybór formy prostej lub grzecznościowej zależy od sytuacji i tego, z kim rozmawiamy.
S
sharky1w

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

jacek811

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki