ZALOGUJ SIĘ

Jackson runs ahead of his team-mates.

10 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Witam,
mam w powtórkach takie zdanie: Jackson runs ahead of his team-mates.
Zrobiłam błąd ponieważ użyłam czasu Present Continuous.Wydawało mi się że ta czynność wykonywana jest w tym momencie tzn że Jackson biegnie właśnie teraz... Czy może źle rozumuję?
M
misiululu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Uff, dogrzebałam się gdzie to było :)
Jest to zdanie, podane jako przykład użycia czasu Present Simple w komentarzach sportowych. Czyli musi być:
Jackson runs ahead of his team-mate. - Jakiś komentator sportowy przedstawia nam, co dzieje się np. na boisku.
(zakładam, że Jackson to piłkarz :)

Zdanie w Present Continuous również będzie poprawne, tylko w innym kontekście. Problem w powtórkach e-tutora polega na tym, że bardzo często zdania wyjęte są z kontekstu, a bez tego trudno użyć właściwego czasu. Aby nie zgadywać, pomagam sobie notatką, np. w tym przypadku można wpisać "komentarz sportowy" i wtedy wiadomo o co chodzi.
A
atusia73
misiululu - Bardzo dziękuję za odpowiedź, chyba tak właśnie zrobię, dodam sobie notatkę. No ale cieszę się że zdanie w Present Continuous również jest poprawne. - 10 lat temu
sasa91 - Wiele razy mówiłem, że te zdanie w powtórkach są wyrwane z kontekstu, co tym samym utrudnia powtórki. - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki