ZALOGUJ SIĘ

różnica między do you have a Have you got

15 lat temu
Nie potrzebuję jakieś specjalistycznej wiedzy jaka jest różnica między tymi dwoma zdaniami:
1. Have you got a camera?
2. Do you have a camera?

ale czy oba są poprawne??? Pewnie jak dojdę do tego czasu z got to pewnie zrozumiem, ale czy oba są poprawne??? Ja się przyzwyczaiłem, do tego drugiego, ale widzę, że przez ludzi częściej używane jest to pierwsze, nie rozumieją mnie jak tak pytam??? Dzięki za odpowiedź
N
nowymm

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 8

obydwa znaczą to samo i są poprawne
tutaj jest wyjaśnione: [url]https://www.etutor.pl/nauka/viewhtml.php?id=587#l587s2[/url]
Aga
15 lat temuzmieniany: 15 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jedyna różnica pomiędzy tymi zdaniami to rzeczywiście chyba tylko nawyki mówiących w języku angielskim. 'Have got' jest częściej spotykane w angielszczyźnie brytyjskiej. Pamiętaj jednak, że nie wolno Ci nigdy powiedzieć 'Heve you a camera?', gdyż będzie to traktowane jako błąd. Kolejna, równie ważna uwaga - zdanie 'I have got a camera' należy, szczególnie w wymowie, skrócić do 'I've got a camera', jednak nigdy nie skracaj zdania 'I have a camera' (<- to zdanie jest poprawne) do formy 'I've a cemra' (<- zdanie niepoprawne). Czasownik 'have' występuje w tym zdaniu jako tzw. 'main verb', więc nie posiada formy skróconej.
L
lukesh

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

witam serdecznie. Czy w zaszeregowaniu dotyczacym gwiazdek mozna nadac tytul Świrka i Muchomorka???? ;-)
Wielbicielka angielskiego i Etutora...MARIA
mradzanowska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

witam po raz drugi.
Znam sie troche na XHTML, prosze zrobic poprawki. w zdaniu "gdzie jest Jack" "w swojej sypialni". po polsku ok, natomiast po angielsku widac kod HTML-u oznaczajacy " ;-) zamiast " ;-)
mradzanowska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hm z tego co ja wiem to:

I've got a camera. - Znaczy: Mam kamerę (która należy do mnie) - got oznacza przynależność
I have a camera - Znaczy: Mam kamerę (która nie należy do mnie)

rgd
Sebastian

PS Po polsku camera - to aparat fotograficzny : )
D
declerc
15 lat temuzmieniany: 15 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wow, dzięki za odpowiedzi
N
nowymm

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

[quote=declerc]Hm z tego co ja wiem to:

I've got a camera. - Znaczy: Mam kamerę (która należy do mnie) - got oznacza przynależność
I have a camera - Znaczy: Mam kamerę (która nie należy do mnie)

rgd
Sebastian

[/quote]

Dziekuję Sebastian, wreszcie po latach tajemnica mi się wyjaśniła!
acvee

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A ja słyszałam ostatnio w metodzie Callana, że nie ma rożnicy pomiędzy I have i I have got , bo got uzywamy tylko dla rytmu w zdaniu " we use it only for the rhythm" tak powiedziano w jednym z przykładowych zdań
A
alicja1
14 lat temuzmieniany: 14 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki